Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 3 Mart 2018

Firari Hırsız Suçüstü Yakalandı

Firari Hırsız Suçüstü Yakalandı
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’ne bağlı hırsızlık masası ekipleri, suç makinelerini bir bir suçüstü yakalamaya devam ediyor.

Yaptığı birçok başarılı operasyonlarla Sultangazililerin huzur ve güvenliği için çalışan, gecesini gündüzüne katan Sultangazi polisi 50. Yıl Mahallesi’nde bir suç makinesini daha suçüstü yakaladı. Sultangazi Asayiş Büro Amirliği Hırsızlık Masası ekipleri, önceki 50. Yıl Mahallesi’nde kendisine Türk Telekom çalışanı süsü veren Faruk C.’yi (1989) suçüstü yakaladı.

24 ayrı suçtan sabıkası bulunan, 9 farklı suçtan aranması ve 1 yıl 8 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari Faruk C. Önceki gün akşam saat 20.00 sıralarında 50. Yıl Mahallesi Orhangazi Caddesi’nde bulunan bir taksi durağına geldi. Üzerinde Türk Telekom yeleği bulunan zanlı, daha sonra taksi durağının arka kısmında bulunan Türk Telekom’a ait verici kulesinde bulunan aküleri çalmaya başladı. Elektrik kesintisi sonucu enerji sağlayan aküleri verici kulesinden çıkaran firari Faruk C., çaldığı 4 aküyü olay yerine başka bir taksi durağından çağırdığı taksiye yüklemeye başladı.

Sultangazi Asayiş Büro Amirliği’ne bağlı Hırsızlık Masası ekiplerinin dikkatleri sonucu Faruk C.’yi suçüstü yakaladı. Ekiplerin kendini takip ettiğinden habersiz olan Faruk Ç. suçüstü yakalandığında neye uğradığını şaşırdı. Karşısında polisleri gören firari hırsız ‘Siz nereden çıktınız?’ diyerek, şaşkınlığını gizleyemedi.

Olay yerinde yapılan üst aramasında Faruk C.’nin üzerinden Türk Telekom yeleğinin yanı sıra 1 adet İngiliz anahtarı, 1 adet tornavida ve 1 adet kablo pensesi çıktı.

Emniyetteki sorgusunda suçunu itiraf eden Faruk C. çıkarıldığı mahkemede tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İlginizi çekebilir

DEVA tabelayı astı

DEVA tabelayı astı

Tasarım | Enba