Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 21 Ağustos 2019

Form Kolejleri Sultangazi Kampüsü ‘Arev Okulu’ Oldu

Sultangazi’de İzmir merkezli Form Kolejleri tarafından Sultançiftliği Mahallesi Eski Edirne Asfaltı’nda açılan Form Kolejleri Sultangazi kampüsü el değiştirdi.

Büyük umutlarla Sultangazi’de geçtiğimiz yıllarda eğitim ve öğretime başlayan okulu, Aras Marmara Eğitim Vakfı (AREV) iştiraki olan Arev Okulları satın aldı. Beylikdüzü Belediyesi kurucu belediye başkanlarından olan AREV Vakfı kurucu yönetim kurulu Başkanı Vehbi Orakçı’nın Yönetim Kurulu başkanlığını yaptığı Arev Okulları, Beylikdüzü ve Gebze’den sonra da Sultangazi’de de okul yatırımı gerçekleştirdi. Yeni dönem kayıtlarının başladığı okulda, Arev Koleji olarak kayıt alınmaya başlandı.

Form Kolejleri olarak Sultangazi’de eğitim hayatına başlayan ve iki defa el değiştiren okulda, uzun zamandır başta öğretmenler olmak üzere çalışanların maaş sorunları bulunuyordu.

VEHBİ ORAKÇI KİMDİR?

Arev Okulları yönetim kurulu başkanı Vehbi Orakçı, 1970 yılında Erzurum’un Horasan İlçesinde dünyaya geldi. Orakçı gerçekleştirdiği başarılı projeler ile birlikte daha fazla insana faydalı olabilmek için 2004 – 2009 yıllarında Beylikdüzü Kurucu Belediye Başkanlığı görevini üstlendi. Vehbi Orakçı, 2011 yılında toplumun tüm katmanlarına hitap eden bir sorumluluk bilinciyle kurulan Aras Marmara Eğitim Vakfı (AREV)  kurucu yönetim kurulu başkanı ve aynı zamanda Marmara Yapı Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdürüyor. Orakçı evli ve üç çocuk babası.

Yorumlar

Tasarım | Enba