Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 29 Nisan 2018

GADER’den Vefa Gecesi

Gaziosmanpaşa, Sultangazi, Arnavutköy Adıyamanlılar Sosyal Yardımlaşma Derneği (GADER) Sultançiftliği Hizmet Binasında ‘Vefa Gecesi’ düzenledi. Derneğe katkı sunanlara plaket takdim edilen gecede, katılımcılar Haydar Ulaş Harfhane Grubu’nun seslendirdiği türkülerle coşkulu anlar yaşadılar.

Sultançiftliği Hizmet Binasında düzenlenen Vefa Gecesine siyaset, iş ve sanat alanında faaliyet gösteren birçok tanınmış sima katıldı. GADER Başkanı Mehmet Akıncı ve ekibi misafirlerini kapıda karşıladılar.  Haydar Ulaş Harfhane Grubu’nun seslendirdiği türkülere eşliğinde katılımcılara ikramlarda bulunuldu.

Programda bir selamlama konuşması yapan GADER Başkanı Mehmet Akıncı, bu güne kadar gerek dernek yönetiminde, gerekse dernek faaliyetlerine katkı sunanlara teşekkür ederek katılımcıları selamladı. Gönüllülük esası ile faaliyet gösteren STK’ların toplum içerisindeki yerine vurgu yapan Akıncı, STK’ların toplum ihtiyaçlarını birlik ve beraberlik içerisinde dile getiren gücü ve becerisi ile de topluma katkı sunan kuruluşlar olduğunu belirtti. Ortak akılla, birlik ve beraberlik içerisinde yapılan faaliyetlerin muhakkak başarılı sonuçlar alacağını hatırlatan Akıncı, geceyi katılımlarıyla onurlandıran misafirlerine teşekkür etti.

Daha sonra dernek kurucu ve onursal başkanı Ramazan Okay, Saadet Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Aydoğan, AK Parti İlçe Başkanı Av. Abdurrahman Dursun birer selamlama konuşması yaptılar. Konuşmaların ardından plaket takdim törenine geçildi. Derneğe katkı sunanlara verilen plaket töreninin ardından Harfhane grubunun seslendirdiği türkülere eşlik eden katılımcılar halaylar çekerek türkü tadında bir gece yaşadılar.


Yorumlar

Tasarım | Enba