Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, Genel, MANŞETLER, RÖPORTAJ, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 30 Eylül 2016

GAMAS AYMOD’da

Sultangazi’nin istihdam havuzu ve ekonomi dinamosu olan ayakkabı üreticileri ilçemizi ulusal ve uluslararası fuarlarda temsil ediyorlar. 2016’nın ulusal ve uluslararası son büyük fuarı olan 56’ncı AYMOD fuarında stant açan Sultangazili ayakkabı üreticilerini ziyaret ettik.

35 yıllık tecrübesiyle ayakkabı sektörünün dinamosu olan; GAMAS Grup fuara LEXOS, TWİNGO ve CASSANİ 3 markalarıyla katıldı. GAMAS Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kahraman, GAMAS Grubun yaklaşık olarak 18 ulusal ve uluslar arası fuara katıldığını ve yaklaşık 100 kişi civarında işçi istihdamına sahip firmalarında günlük olarak 3500 çift, bay, bayan ve çocuk ayakkabı, bot ve halı saha ayakkabısı ile krampon imal ettiklerini, ayrıca ayakkabı tabanı imalatında da Güven Taban olarak faaliyet gösterdiklerini ve yaklaşık olarak günde 6000 civarında taban ürettiklerini söyledi. Kahraman fuarlar aracılığıyla özellikle bayan bot ve çocuk ayakkabı kaleminde üretim yaptıkları TWİNGO markasını tanıttıklarını ve bu konuda çok önemli yol kat ettiklerini belirtti.

Gamas-ayakkabı-AYMOD-2016_DSC7553

Kahraman, Orta Doğu ülkelerine ihracat yapan firmalarının merdiven altı imalat yapan işletmelerle rekabet ederken bir takım sıkıntılar yaşadıklarını ve bu konuda bazı düzenlemelere ihtiyaç olduğunu belirtti. Sultangazi’de düşünülen organize sanayi sitesinin kendileri açısından büyük bir yatırım ve fırsat olduğunu söyleyen Kahraman, Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın bu konuda çok ciddi çabaları olduğunu ve bu nedenle kendilerine teşekkür ettiklerini söyledi.

Gamas-ayakkabı-AYMOD-2016_DSC7533

Siyaset, iş ve spor dünyasından birçok ünlü isime özel tasarım spor ayakkabı tasarlayan ve sektöre büyük bir yenilik getirerek gündeme gelen GAMAS Grup yöneticilerinden Emre Kahraman ise, bu konuda çok daha önemli düşünceleri olduğunu ve en büyük hayalinin İspanya’ya giderek La Liga’nın yıldızlarına özel tasarladığı kramponları onlara hediye etmek olduğunu söyledi.

Gamas-ayakkabı-AYMOD-2016_DSC7530

Emre Kahraman, “Ayakkabı sektörüyle uğraşan birçok genç arkadaşım ve ben piyasaya gerçekten yön veriyoruz.  Yeni nesil gençlik çok farklı düşünüyor. Bunun çoğunu okumaya ve bilgiye borçluyum. Dikkatinizi çekmek isterim bakın tecrübe demiyorum o ayrı bir şey. Ben 8 senedir ayakkabı piyasasındayım. İşimizi çok seviyoruz ve neredeyse haftanın 7 günü durmadan çalıştığımız zamanlar oluyor. Zaten bu şekilde başarılı olmazsanız başka şekilde çok zor. Ayrıca Gözlem Gazetesi ailesine teşekkür ederim.” Dedi.

Gamas-ayakkabı-AYMOD-2016_DSC7528 Gamas-ayakkabı-AYMOD-2016_DSC7529 Gamas-ayakkabı-AYMOD-2016_DSC7534 Gamas-ayakkabı-AYMOD-2016_DSC7536 Gamas-ayakkabı-AYMOD-2016_DSC7538 Gamas-ayakkabı-AYMOD-2016_DSC7542

Yorumlar

Tasarım | Enba