Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 25 Nisan 2018

Gasp için girdiği evden yaralı olarak çıktı

Sultangazi’de önceki gün meydana gelen olayda yabancı uyruklu üç kişiyi gasp eden, şüpheliler yakalandı. Yakalanan üç şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olay esnasında yaşanan arbede de bir gaspçı bacağından bıçaklanarak yaralandı. C.Y adındaki gaspçı kendisini yaralayan Afgan uyruklu Z.’A’dan şikayetçi oldu.

Olay, geçtiğimiz hafta Cumartesi günü saat 02.00 sıralarında Habibler Mahallesi Eski Edirne Asfaltı üzerinde bulunan bir binanın giriş katında yaşandı. Afgan uyruklu Canzib K., Ziya A. ve Pakistan uyruklu Sultan V.’nin yaşadığı eve zorla giren M.P, C. Y. ve S.Ö. üç yabancı uyruklu şahısları tehdit ederek para istedi. Bunu üzerine Canzib K. Ziya A. ve Sultan V. üç gaspçıya direndi.

Yaşanan arbede de Afgan uyruklu Ziya A., gasp için eve giren C.Y’yi sol bacağından bıçakladı. Dehşet gecesinin yaşandığı evde, Afgan uyruklu Canzib K.’nın cep telefonunu ve 800 TL parasını alan üç gaspçı, olay yerinden kaçmak istedi. Kovalamaca esnasında Afgan uyruklu Ziya A.’nın düştüğü ve ayağını kırdığı belirtildi.

Kovalamaca esnasında iki gaspçıyı yakalayan, yabancı uyruklu şahıslar hemen polisi aradı. Kısa sürede olay yerine gelen ekipler, yabancı uyruklu üç şahsın verdiği bilgiler doğrultusunda bir gaspçının olay yerinden kaçtığını belirleyerek, kısa sürede yakaladı.

GASPÇI, KENDİSİNİ BIÇAKLAYAN KİŞİDEN ŞİKAYETÇİ OLDU

Gasp için girdiği evde bıçaklanan ve hayati tehlikesi bulunmayan C.Y, kendisini bıçaklayan Afgan uyruklu Ziya A.’dan şikayetçi oldu. Gasp için girdiği evden yaralı olarak çıkan C.Y’nin, Arnavutköy ilçesinde kasten yaralama konusundan firar olduğu ortaya çıktı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından üç şüpheli ‘yağma suçundan’ adliyeye sevk edildi. C.Y ve S.Ö çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. M.P ise serbest bırakıldı.

Yorumlar

Tasarım | Enba