Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 4 Ekim 2018

Gaspçılardan kaçıp yola atladı, otomobil çarptı

Gaspçılardan kaçıp yola atladı, otomobil çarptı
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi’de iddialara göre kendisini gasp etmeye çalışanlardan kaçan bir kişiye otomobil çarptı.  

Olay, dün akşam saat 20.30 sıralarında Uğur Mumcu Mahallesi’nde yaşandı. Pakistan uyruklu Ramazan Afride (20) ve iki arkadaşı iş çıkışı yürüyerek evlerine giderlerken, iddiaya göre Hoca Ahmet Yesevi Caddesi’nde dört kişi tarafından önleri kesilerek cep telefonlarını ve üzerlerindeki paraları vermesini istediler. Ramazan Afride ve arkadaşları cep telefonlarını ve üzerlerindeki paraları kaptırmamak için gaspçılara karşı direndi.

KARŞIYA GEÇMEYE ÇALIŞTIĞI SIRADA OTOMOBİL ÇARPTI

Cep telefonlarını çalmak isteyen gaspçılarla arbede yaşayan Ramazan Afride, olay yerinden kaçmak istedi. Hoca Ahmet Yesevi Caddesi’nde yola atlayarak karşıya geçmeye çalıştığı sırada talihsiz gence otomobil çarptı. Çarpmanın etkisiyle savrulan genç, yere yığıldı. Dört kişi olduğu öne sürülen gaspçılar ise olay yerinden hızlıca uzaklaştı.

Çevredekilerin ihbarı sonrası olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık görevlileri Ramazan Afride’ye ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Afride, yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla Lütfiye Nuri Burat Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırdı.

Olayı anlatan bir görgü tanığı, “Ramazan Afride ve Afgan uyruklu arkadaşlarının önünü kesen şüpheliler bunlardan cep telefonlarını ve paralarını istedi. Bu arkadaşlarda vermemiş. Daha sonra bu arkadaşların hepsi kaçmaya başladı. Kaçış esnasında karşıdan karşıya geçmek isterken bu kaza yaşandı” dedi.

Görgü tanıklarının ve Afride’nin arkadaşlarının ifadesine başvuran polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

Tasarım | Enba