Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ 24 Temmuz 2015

Gazi’de Yine Korsan Gösteri

İstanbul’da bu sabah yapılan terör operasyonunda polisle çatışma giren DHKP/C üyesi Günay Özarslan öldürüldü. Öldürülen kadının ‘canlı bomba’ olarak arandığı belirtildi.

 

Bağcılar’da bir evde öldürülen Günay Özarslan’ın cenazesi otopsi için Adli Tıp Kurumu’na getirildi. Otopsi işlemleri biten Günay Özarslan’ı Gazi Mahallesi’ne götürmek üzere Gazi Cemevi’ne ait cenaze aracı Adli Tıp Kurumu’na geldi. İçeri alınmayan cenaze aracı geri gönderildi.

 

Sultangazi’de ise öldürülen DHKP/C Üyesi Günay Özarslan için bir grup Gazi Mahallesi’nde korsan gösteri düzenledi. Gruba polis müdahale etti. Ara sokaklara dağılan göstericiler ile polis arasında yaşanan gerginlik sürüyor.Suruç’ta yaşanan terör saldırısı ve bugün yapılan terör operasyonunda öldürülen Günay Özarslan bahanesiyle toplanan kalabalık bir grup, İsmetpaşa Caddesi üzerinde korsan gösteri düzenledi.

gazi mahallesi-

Yola kurdukları pazar tahtaları ve çöp konteynerlerini ateşe verip yolu araç trafiğine kapatan göstericiler, uzun süre yasadışı sloganlar attı. ‘Dağılın’ uyarılarına taş, şişe ve molotofkokteyli ile yanıt veren göstericilere polis, biber gazı ve tazyikli su ile müdahale etti. Müdahalenin ardından ara sokaklara dağılan göstericiler ile polis arasında yaşanan gerginlikler sürüyor.

Yorumlar

Tasarım | Enba