Eminhaber.Org
Ana Sayfa GAZİOSMANPAŞA, MANŞETLER 21 Şubat 2019

Gaziosmanpaşa’da depremin ardından çatlakların oluştuğu bina boşaltıldı

Gaziosmanpaşa’da depremin ardından çatlakların oluştuğu bina boşaltıldı
Ali Baba Halı Yıkama

Gaziosmanpaşa’da merkez üssü Çanakkale Ayvacık olan ve İstanbul’da hissedilen depremin ardından 5 katlı bir binada çatlaklar oluştu. Binadakiler polis ve belediye ekiplerince tahliye edildi. Bina çevresi güvenlik şeridiyle kapatıldı.

Gaziosmanpaşa’da merkez üssü Çanakkale Ayvacık olan ve İstanbul’da hissedilen depremin ardından boşaltılan 4 katlı bir bina, belediye ekiplerince incelendi.

Karadeniz Mahallesi, 1175 Sokak’ta bulunan 4 katlı bir bina depremin ardından bina sakinlerinin çatlaklar oluştuğunu bildirmesi üzerine boşaltılmıştı. Sabah saatlerinde tekrar binaya gelen Gaziosmanpaşa Belediyesi ekipleri inceleme yaptı. Yapılan incelemelerin ardından ekipler, kapıyı mühürledi. Rapor hazırlayacaklarını belirten ekipler buradan ayrıldı.

“SANKİ BEŞİK GİBİ SALLANDIK”

Binanın 4. katında oturan Sabiha Ertekin, “Çocuklarla  yemek yiyorduk. Sallanmaya başladık,  çocuklarımı aldım aşağıya indik. Sonra elbiselerimizi almak istedik ama izin vermediler. 13 çocuğum, gelinim ve torunumla komşularda kaldık. Ses geliyordu kaçtık. Aşağıya indik sonra çıkmadık. Ne olup bittiğini bilmiyoruz. Sanki beşik gibi sallandık. Çocuklar okula gitmedi, çantaları eşyaları yukarıda kaldı” dedi.

Tasarım | Enba