Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, ÜST MANŞET 9 Mayıs 2021

Gecenin karanlığını patlayan elektrik kabloları aydınlattı

Eyüpsultan’da gecenin karanlığını patlayan elektrik kabloları aydınlattı. Pirinçci Köyü Muhtarı Ali Yazıcı, iddiaya göre olay yerine geç gelerek müdahalede bulunan BEDAŞ görevlileri ile tartıştı. O Anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

Eyüpsultan ilçesine bağlı Pirinçci Mahallesi Eski Edirne Asfaltı’nda önceki gece saatlerinde kopan ve patlayarak yanmaya başlayan elektrik telleri mahalleliye korku saçtı. Zaman zaman yüksek ses ve ışık saçarak patlayan elektrik telleri bütün caddeyi aydınlattı.

Olayı fark eden vatandaşlar durumu itfaiye ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri, patlayan elektrik kablolarına müdahale etmek için BEDAŞ görevlilerini bekledi. İddiaya göre, görevlilerin geç gelmesinden dolayı itfaiye ekipleri kablo yangınına müdahale edemedi. Görevlileirn gelmesiyle ekipler, yanan kablolara müdahale etti. Olay yerinde bulunan Pirinçci Köyü Muhtarı Ali Yazıcı’da geç gelerek müdahalede bulunan Bedaş görevlilerine tepki gösterdi. Yaşanan tepki cep telefonu kamerasına yansıdı.

Sürekli aynı bölgede elektrik kablolarının yanması mahalle sakinlerini olduğu gibi muhtar Ali Yazıcı’yı da çileden çıkarttı. Konu ile ilgili geçtiğimiz ay Emin Haber’e konuşan Yazıcı, ““4-5 senedir tüm müracaatlarımıza rağmen mahallemize bir trafo merkezi kurulamadı. İlgili kurum her defasında yatırım yapacağını söylese de bugüne kadar bu gerçekleşmedi. Son bir aydır her gün kablolar yanıyor, elektriklerimiz kesiliyor. Önceki gün 200 metre kablo yandı. Abone sayısı çok ve bundan dolayı mahallenin yükünü kaldırmıyor. Trafo olmadığı için ve güçte az olduğu için kablolarımız yanıyor. Mutlaka mahallemize trafo konulması gerekiyor. Mahallemize bir trafo kurulması için kurum yetkililerine yalvarıyorum. Ama 4 yıldır hep bizi oyaladılar. Ama bazı bölgelere baktığımız zaman hemen ana trafo kurulumu yapıyorlar. Burası 100 senelik mahalle ve bu sorunun bir an önce çözülmesi gerekiyor. Burada bugüne kadar yanan kablolarla bir tane trafo kurulurdu. Mahalle sakinlerinin hepsi bana bu konuda ilgisiz davrandığımı söylediler. Benim elimde değil ki, kalkıp buraya trafo kurayım” ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar

Tasarım | Enba