Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SULTANGAZİ 6 Ekim 2015

Gel seni tarihe gömelim, desem, sığmazsın

Gel seni tarihe gömelim, desem, sığmazsın
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi Belediyesi, şehit yakınları ile gazileri biraraya getirdi. Sultangazi Belediyesi Nikah Salonları’nda düzenlenen programda konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, şehitliğin en yüksek manevi mertebe olduğunu belirterek “Vatanı için canını feda eden şehitlerimizi ve gazileri minnet ve şükranla anıyorum” dedi.

 

Sultangazi Belediyesi, şehit yakınları ile gazileri buluşturdu. Sultangazi Belediyesi Nikah Salonları’nda düzenlenen programa İstanbul Milletvekili Hüseyin Bürge, Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ile şehit yakınları ve gaziler katıldı.

 

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, şehitliği en yüksek mertebe sayan bir kültürün çocukları olduğumuzu belirterek “Şehitlerimize duyduğumuz derin saygı, bizi ‘millet’ yapan en önemli manevi değerlerimizden biridir. Onun için ne söylesek yetersiz, ifadelerimiz onu anlatmakta cılız kalır… Merhum Mehmed Akif bile onun için “Gel seni tarihe gömelim, desem, sığmazsın” ifadesiyle bunu betimliyordu” dedi.

 

Şehit ve gazilerin vatanımızın bağımsızlığı için hayatlarını ortaya koyduklarını hatırlatan Başkan Altunay, şunları söyledi:

 

“Vatanımızın bütünlüğünü hedef alan güçler; milletimiz ve kahraman güvenlik güçlerimiz karşısında emellerine ulaşamamışlardır. Bugün millet olarak, birlik ve beraberlik içinde, bağımsız ve hür yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçlu olduğumuzun bilinci içinde hareket etmeliyiz. Bu uğurda canlarını ortaya koyan gazilerimize hak ettikleri saygıyı göstermeliyiz. “

Şehit Yakınları ve Gazilerle Buluşma-

Tasarım | Enba