Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 3 Temmuz 2017

Gelin Sultangazi’yi Görün

Gelin Sultangazi’yi Görün
Ali Baba Halı Yıkama

Vatandaşlar tarafından açılan #SuriyelilerEvineDönsün tagına ülke genelinde olduğu gibi Sultangazi’den de çok sayıda vatandaş destek verdi. Sultangazili vatandaşlar #SuriyelilerEvineDönsün tagına tepki gösteren Yeni Şafak Gazetesi Köşe Yazarı Yusuf Kaplan ve Yeni Şafak İnternet Yazı İşleri Müdürü Ersin Çelik’i ilçeye davet ettiler.

YUSUF KAPLAN SENİ SULTANGAZİ’YE BEKLİYORUZ

Dün akşam saatlerinde sosyal medyada üst üste gelen Suriyelilerle alakalı gasp, yaralama haberleri üzerine Suriyeliler evine dönsün tagı açılarak çokça paylaşım yapıldı. Vatandaşlar taga büyük ilgi gösterdi. Yeni Şafak Gazetesi Köşe Yazarı Yusuf Kaplan “İyi oldu, Gürcüler, Boşnaklar, Arnavutlar, Makedonlar da sürülsün öyleyse! Bu nasıl faşist 1 kafadır böyle!” ifadelerini kullanarak, #SuriyelilerEvineDönsün tagına tepki gösterdi.

Yusuf Kaplan’ın tepkisine Sultangazili bir vatandaş ta tepki gösterdi. Kaplan’a tepki gösteren vatandaş, “Yusuf Kaplan seni Sultangazi’ye beklerim.  Sendeki neyin kafası?” ifadelerini kullandı.

yusuf-kaplan

TÜKENDİK ARTIK

#SuriyelilerEvineDönsün tagına ilgi gösterenlerden biri de ünlü sanatçı Demet Akalın idi. Akalın, “Kesinlikle sonuna kadar katılıyorum! Hırsızlık, gasp, bıçaklama, haberlerinden bıktık!” attığı twett ile taga destek verdi. Akalan’ın twettine Yeni Şafak İnternet Yazı İşleri Müdürü Ersin Çelik, “Haddinizi bilin hanımefendi. Münferit olaylar üzerinden bir halkı böyle hedef gösteremezsiniz. Ülke sanki Norveç’ti de Suriyeliler bozdu!” paylaşımında bulunarak tepki gösterdi.

Çok geçmeden Yeni Şafak İnternet Yazı İşleri Müdürü Ersin Çelik’e Sultangazi’den tepki geldi. Çelik’in tweetine cevap veren Sultangazili bir vatandaş, “Gazetecisiniz, gezin, araştırın. Toplu taşıma, metro, metrobüslere, hele ki haftasonu bir binin. Sultangazi,gGaziosmanpaşa’yı bir gezin halkla konuşun.tükendik.” dedi.

ersin-çelik

Tasarım | Enba