Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ 15 Haziran 2019

Genç kadın, çocuğuyla 4 gündür kayıp

Sultangazi’de 1,5 yaşındaki çocuğunu da yanına alarak evden çıkan 5 aylık hamile Isras Hamada (21)’dan 4 gündür haber alınamıyor. Hamada, daha önce gittiği lokantada uğradığı fiziksel ve sözlü tacizle basında yer almıştı.

İsmetpaşa Mahallesi’nde oturan Isras Hamada geçtiğimiz Salı günü 1,5 yaşındaki çocuğu Zekiya Ayar’ı da yanına alarak evden çıktı. Ertesi gün Esenyurt’ta oturan amcasını arayan Hamada, karakolda olduğunu ve amcasından kendisini almasını istedi. Ancak genç kadın ve çocuğundan 4 gündür haber alınamıyor. 5 aylık hamile olduğu öğrenilen Hamada’nın eve dönmemesi üzerine kocası Zekeriya Ayar polise başvurdu. Ülkesindeki iç savaştan dolayı 2014 yılında Sultangazi’ye yerleşen Hamada, 2016 yılında inşaat işçisi Zekeriya Ayar ile evlendi. Ayar ailesi ile birlikte genç kadın ve çocuğunu her yerde aradı ancak bir sonuca ulaşamadı.

Eşi ve çocuğunun fotoğraflarına bakarak gözyaşı döken Zekeriya Ayar, “Eşim ve çocuğum kayıp. 4 günden beri haber alamıyorum. Eşim 5 aylık hamile. 1,5 yaşında da çocuğum var. Salı günü akşam saat 19.30’da evden çıkıyor. O günden beri kendilerinden haber alamıyorum. Başına bir iş mi geldi, birisi mi kaçırdı, kendi mi gitti? bilmiyorum. Aramadığım yer kalmadı. Herkesi arıyorum. Annesi, babası perişan, ben perişan. Ailesi Belçika’da yaşıyor. Buraya gelmek istiyorlar, ama gelemiyorlar. Çocuğum yok. Gözümün önüne çocuğum geliyor. Salı günü saat gece 03.00’da Esenyurt’ta bulunan amcasını aramış. Esenyurt karakolunda olduğunu, ‘gelin beni alın’ demiş. Amcası almamış, bana da haber verilmedi. Hayatından endişe ediyorum. Eğer beni duyuyorsa, beni sevmiyorsa dahi annesini, babasını arasın. Onlar çok kötü halde. Bende çok kötü haldeyim. 4 günden beri ne yemek yiyebiliyorum, ne de uyuyabiliyorum. Hayatım bitti. Perişan oldum.

Aramızda hiçbir sorun yaşanmadı. Evden çıkarken aynı bakkala gider gibi gitmiş. Telefonunu da almamış. Sadece evin anahtarını almış. Çocuğumun bezini, çantasını, kıyafetlerini dahi almamış. Evde para ya  da takı yok. Olsa diyeceğim ki paraları, takıları aldı kaçtı. Gideceği her yere baktım. Eşim İstanbul’u iyi bilmediği için her tarafa da gidemez. Üç yıldır evliyiz. Benden habersiz hiçbir şey yapmazdı. Aklına birisi mi girdi, kaçırıldı mı? bilmiyorum. Ailem ve ben hepimiz onu arıyoruz, bulamıyoruz. 4 günden beri dolaşmadığım yer, gitmediğim hastane, gitmediğim karakol kalmadı. Çocuğum ne yer, ne içer, ne yapar? Çocuğumun kimliği bende. Çocuğum bir hasta olsa hastaneye götüremez. Kendi gidemez. 4 gün 4 geceden beri ben dolanıyorum. Ayaklarımın altı şişti. Ağzıma bir parça ekmek koymamışım. Ortadan kaybolması beni korkutuyor.

Herhangi bir sorunumu yada şiddetle geçimsizlik aramızda yaşanmadı. Diyelim şiddet gösterdim, en azından ailesini arardı. Nerde olduğunu söylerdi. Yani beni istemiyor, ailesini niye istemiyor? Beni istemiyorsa yanıma gelmesin. Ama en azından bir haber versin. Çocuğumun iyi olduğunu söylesin” dedi.

Geçtiğimiz yıl 6 Eylül Perşembe günü bir lokantaya giden Isras Hamada’ya “Kocan evde mi” deyip sözlü ve fiziksel tacizde bulunan garson, kadının kocası Zekiya Ayar ve akrabalarından feci şekilde dayak yedi. Konu basına yansımıştı. Yaşanan bu olayı hatırlatan Ayar, “Eşim daha önce tacize uğramıştı. Bizde eşimi taciz eden kişiyi dövmüştük. Bu kişide Suriyeliydi. Eğer ceza almamışsa acaba diyorum o mu planladı, o mu bir şey yaptı?” diye konuştu.

Yorumlar

Tasarım | Enba