Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 31 Mayıs 2018

Giresunlular Sultangazi’de İftar Sofrasında Buluştu

Sultangazi’de düzenlenen iftar programında Giresunlular, Kudüs manevi atmosferinde oruçları açmanın mutluluğunu yaşadı. Programda konuşan Belediye Başkanı Cahit Altunay, İslam’ın ilk kıblesi Mescid-i Aksa’da Sultangazi için dualar edildiğini söyledi.

Sultangazi Belediyesi’nin ‘Kudüs’ temalı etkinlik alanı bu akşam ilçede yaşayan Giresunluları ağırladı. Sultangazi Belediyesi ve Giresunlular Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği iftar yemeğine yoğun bir katılım oldu. İftara; Belediye Başkanı Cahit Altunay, Ak Parti İlçe Başkanı av. Abdurrahman Dursun, MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel, CHP İlçe Başkan Yardmcısı Enis Temel, Belediye Meclis Üyeleri,  Bahat Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Bahat, Bahat Hospital Sultangazi Halkla İlişkiler Müdürü Ahmet Demiray, Milletvekili adayları, STK Temsilcileri ve çok sayıda Giresunlu katıldı.

Kuranı Kerim tilavetiyle başlayan programda vatandaşlar ezanın okunmasıyla birlikte dualar edip oruçlarını açtı. Programda konuşan Belediye Başkanı Cahit Altunay, davetlilere belediye binası yanında kurulan Kudüs temalı etkinlik alanını mutlaka gezmeleri yönünde tavsiyede bulundu. Filistin’i adeta nakış nakış Sultangazi’de işlediklerini belirten Başkan Altunay, bu Ramazan ayında yapmış oldukları ‘Kudüs’ temalı Ramazan etkinliklerinin Arap medyasında geniş yer bulduğunu ve bundan dolayı da Mescid-i Aksa’da Sultangazi için dualar edildiğini söyledi.

Altunay; “Amacımız ve temennimiz, inşallah bir gün 7 milyon Filistinlinin kendi topraklarına dönüşüne şahit oluruz. Bu ülkede nasıl ki, Hz. Ömer gibi, Kanuni Sultan Süleyman gibi, Abdulhamit Han gibi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’da buraya ‘kırmızı çizgimizdir’ dediyse bizde onun yolunda gitmeye devam edeceğiz. Allah’ın izniyle Filistin’in özgürlüğüne hep beraber şahit olacağız. Kudüs’ün bekçisi ve sahibi olmaya devam edeceğiz. Birileri ‘Kudüs Başkentimizdir’ diyebilir, ama Kudüs bizimdir, bizim kalacaktır. Ne mutlu bize ki Sultangazi’den Dünyaya bir ses verebiliyoruz. Kudüs’de Mescid-i Aksa’da Sultangazi için dualar ediliyor. Bir sorumluluk taşıyoruz ve bu sorumluluğun gereğini yerine getiriyoruz.” Diye konuştu.

Sultangazi Giresunlular Dernek Başkanı Şaban Dursun ise tüm davetlilere katılımlarından dolayı teşekkür etti. Belediye Başkanı Cahit Altunay’a da konuşmasında teşekkür eden Dursun, tüm İslam aleminin Ramazan ayını kutladı.
Yorumlar

Tasarım | Enba