Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 21 Nisan 2019

‘Gönül Şehri Adıyaman’ Paneli Yoğun Katılımla Gerçekleştirildi

Adıyamanlılar Vakfı’nın düzenlediği “Gönül şehri Adıyaman” paneli, 1453 Çırpıcı Tesisleri’nde gerçekleştirildi.
‘Gönül Şehri Adıyaman’ Paneli Yoğun Katılımla Gerçekleştirildi
Ali Baba Halı Yıkama

Kurulduğu 1996 yılından bu yana geleneksel hale getirdiği paneller dizisiyle hem ülkeyi hem de Adıyaman’ı ilgilendiren konuları, kendi alanlarında yetkin, birbirinden değerli bilim adamlarıyla masaya yatıran Adıyamanlılar Vakfı, geleneksel panel dizisine bu sene de devam etti.

”Gönül Şehri Adıyaman” temasıyla düzenlenen paneller dizisinin ilki, Zeytinburnu’ndaki 1453 Çırpıcı Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

Panele; Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Sait Aybak, Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, Bağcılar Belediyesi Başkan Yardımcısı Osman Güneş, Adıyamanlılar Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeleri, Yönetim Kurulu Üyeleri, Komisyon Başkanları, STK temsilcileri, bursiyerler ve basın mensupları katıldı.

Adıyaman’ın tarihi, turistik ve kültürel eserlerinin tüm yönleriyle ele alındığı ve Merkez Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Sabri Orman moderatörlüğünde düzenlenen panele konuşmacı olarak Prof. Dr. Bekir Karlığa, Yeni Dünya Vakfı Başkanı ve Adıyamanlılar Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Mahmut Göksu ile Dr. Nazif Çetin katıldı.

Panelin açılış konuşmasını yapan Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Sait Aybak, panelin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Vakıfların önemine vurgu yapan Aybak,” Vakıf medeniyeti, geleneklerimizde yer edinen yegâne kuruluşlardır. Dünyanın kuruluşundan bu yana, vakıflar ihtiyacı olanlara aynı ve nakdi yardım, yolda kalmışlara konak, işsizlere iş, aşsızlara aş ve kimsesizlere yoldaş olmuştur. Dinimizi düsturu gereği, yardımlaşmaya ve ihtiyacı olana destek olmayı görev saymıştır. Vakıflar, devletin ulaşamadığı ya da eksik kaldığı hizmetlerin tamamlanmasında önemli bir rol üstlenmiştir. Yine farklı hizmetler üstlenme adına medeniyetleri tanıtma, yeni nesillere vizyon üretme, sosyal alanda çok büyük ve büyük hizmetler vermektedir.” dedi.

DURSUN: TEVAZUYU, GAYRETİ, SAMİMİYETİ HİÇBİR ZAMAN ELDEN BIRAKMAMALIYIZ

Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun ise, Adıyamanlılar Vakfı’nın her zaman öğrenciler için en iyiyi, güzeli hedeflediğini belirterek şöyle devam etti:

“Adıyaman’a dair, Adıyaman’ın yaptıklarına dair, Adıyamanlılar Vakfı’nın yaptıklarına, yapacaklarına dair şeylerle ilgili buradayız. Adıyamanlılar Vakfı ve Adıyamanlılar, esasında İstanbul’da herkesin övgüyle bahsettiği insanlar. Her yerde bunun biz de kıvancını yaşıyoruz. Tevazuyu, gayreti, samimiyeti hiçbir zaman elden bırakmamalıyız. Yapmış olduğumuz işleri de çok iyi yapmalıyız. Bize bir emanet teslim edilmişse, bize bir görev verilmişse bize bir yerde hizmet verilmişse o işi de hakkıyla en iyi şekilde yapmalıyız. Adıyamanlılar Vakfı’nda uzun yıllar bulunmuş, oradaki huzuru, hizmeti tatmış, sizden biri olmanın mutluluğunu yaşadığımı çok açık bir şekilde belirtmek isterim. Adıyamanlılar Vakfı’nda, Adıyaman Dernekler Federasyonu içerisinde bulunmanın emin olun karşılığını süreç içerisinde gördük. Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından bize bir emanet tevdi edildi. Daha çok gayret edeceğiz. Kimseyi mahcup etmemeliyiz. Kimse bizimle ilgili farklı bir şey söylememeli. Bu panel yapılıyor ama bence bir işin devamlılığı bence çok önemlidir. Adıyamanlılar Vakfı, daha öncelerinde Adıyaman’da yapardı. Maksat Adıyaman’a bir hareketlilik getirmekti. Adıyamanlılar Vakfı hizmetlerini devam ettirme gayretini her zaman gösterdi, bundan sonra da gösterecektir. Kıymetli öğrenciler var. Adıyamanlılar Vakfı, öğrencilerle ilgili her zaman en iyi şeyi yapmaya gayret etmiştir. Özellikle burs bulma konusunda herkes büyük çaba harcıyor, buna yakından şahit oldum.”

Panelin ardından panelistlere plaket takdim edildi. Program, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Tasarım | Enba