Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 21 Şubat 2020

Güpegündüz binanın dış kapısını çaldılar

Güpegündüz binanın dış kapısını çaldılar
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi’de, bir apartmanın dış kapısı güpegündüz hırsızlar tarafından çalındı. Bina sakinleri çalınan kapının tamir edilmek üzere götürüldüğünü düşünerek hırsızlara müdahale etmedi.

Sultangazi’de bulunan 5 katlı bir apartmanın dış kapısı, güpegündüz 2 kişi tarafından sökülerek çalındı. Olaya tanık olan bina sakinleri, kapının tamire götürüleceğini düşündü. Gerçek, apartman sahibinin aranmasıyla ortaya çıktı.

BİNA SAHİBİ ARANINCA GERÇEK ORTAYA ÇIKTI

Olay, dün Ordu Caddesi’nde saat 17.30 sıralarında meydana geldi. Cadde üzerinde bulunan 5 katlı bir apartmanın önüne yaya olarak gelen iki kişi, apartmanın dış kapısını söktü. Hırsızlık anına tanık olan bina sakinleri, apartman sahibinin kapıyı tamire göndereceğini düşünerek, kapıyı söken iki kişiden şüphelenmedi. Kapıyı söken iki kişi daha sonra çaldıkları kapıyı tutarak olay yerinden uzaklaştılar. O anlara tanık olan bir bina sakini, kapının geri gelmemesi üzerine durumdan şüphelenerek bina sahibini aradı. Bina sahibinin aranmasıyla da gerçek ortaya çıktı.

“OLAYI ÖĞRENDİĞİMİZ DE HEPİMİZ GÜLDÜK”

Bina sakinlerinden Şadiye Kara daha öncede apartmanda benzer bir durumun yaşandığını belirterek, “Biz o gün evdeydik. Evde komşularım vardı. Hiç duymadık. Oğlum eve gelip bize ‘anne kapıyı çalmışlar. Ben ev sahibine söylemeye gidiyorum’ dediğinde öğrendik. Hepimiz güldük yani. Bir komşumuz görmüş. O da ev sahibinin kapıyı tamire alacağını düşünmüş. Gülünecek bir durum. Güpegündüz yapılacak bir şey mi bu? Çok eskiden çatı katımızdaki balkonun kapısı da çalınmıştı. Benim evime bile üç sefer hırsız girdi. En sonda dairemize çelik kapı yaptırdık. Gerçi hırsıza da kilit dayanmıyor. Evden çıkmaya korkuyorum. Nasıl bırakacağım evimi” dedi.

“DEMEK Kİ, HIRSIZ KAPIYI DA ÇALABİLİYORMUŞ”

Servet Eşsiz isimli bir esnafta, “Ben karşıda esnafım. Dün saat 16.00 sıralarında 2 tane genç geliyor. Binanın kapısını söküp gidiyorlar. Eskiden ‘hırsız geldi mi evde neyi çalmaz? Kapıyı çalmaz’ derlerdi. Ama artık olan oldu. Demek ki, hırsız kapıyı da çalabiliyormuş. İlginç bir olay. Güpegündüz bir kapı çalma olayı. O saatte bir komşu fark ediyor. Gençlere, ‘ne yapıyorsunuz?’ diye soruyor. Kapının tamire gideceğini sanıyor. Ondan sonra bakıyor kapı gelmiyor. Mal sahibini arıyorlar. Mal sahibi de, kimseyi göndermediğini söylüyor. Meğer kapı gitmiş” dedi.

molavitrin
Tasarım | Enba