Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 4 Haziran 2019

Habibler-Yayla Yolu’nda Trafik Yoğunluğu

Sultangazi’de vatandaşlar Ramazan Bayramı’nın ilk günü mezarlıklara akın etti. Vatandaşların mezarlık ziyaretinde, trafik yoğunluğu yaşandı. Adeta araç selini andıran yoldaki trafik uzun araç kuyruklarına sebep oldu.

Ramazan Bayramı’nın ilk günü vatandaşlar Sultangazi Yayla Mezarlığına akın etti. Yayla Mezarlığına gelen çok sayıda vatandaş, yakınlarının kabri başında Kuran-ı Kerim okudu, dua etti ve mezarlıkları temizledi. Binlerce vatandaşın akın ettiği Yayla Mezarlığı yolunda trafik yoğunluğu yaşandı. Durma noktasına gelen trafik nedeniyle araçlarından inen bazı vatandaşlar yola yaya devam etti. Uzun kuyrukların oluştuğu Yayla Mezarlığı Yolu’nda maddi hasarlı kazalar da yaşandı.

Mahalle sakinlerinden Ali Karaca, “Alternatif yollar olmasına rağmen her bayram bu trafik sıkışıklığı burada yaşanıyor. Bu trafik yoğunluğu ortalama 6-7 saat sürüyor” dedi.

Saatlerdir trafikte olduğunu söyleyen sürücüler ise, her bayram trafik yoğunluğunun yaşandığını belirterek, yetkililerden çözüm beklediklerini söylediler.

Yorumlar

Tasarım | Enba