Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 2 Aralık 2018

Hacı Reşat Şahin: ‘Bugün Bizim Günümüz’

İş adamı Hacı Reşat Şahin, Ak parti’den belediye meclis üyeliği aday adaylığı başvurusunda bulundu. Şahin, sıralamada ilk 5’e girmek istediklerini söyledi.

Adıyaman kökenli iş adamı Hacı Reşat Şahin, Ak Parti Sultangazi İlçe binasına gelerek meclis üyeliği aday adaylığı başvurusunda bulundu. Aile dostları da Şahin’i başvuru sırasında yalnız bırakmayarak, destek verdi.  Ak Parti Sultangazi Belediye Meclis Üyeliği için aday adaylığı başvuru evraklarını İlçe Başkanlığına teslim eden Hacı Reşat Şahin, dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Şahin, “Meclis üyeliği aday listesinde ilk 5 içerisinde yer almak istiyoruz. Eğer 6’ncı sıradan gösterirlerse üzerine istişare etmemiz gereken bir konu olacaktır” dedi.

“SULTANGAZİ İLE İLGİLİ SÖYLEYECEKLERİMİZ VAR”

Aile dostlarıyla birlikte Ak Parti İlçe binasına gelen İş adamı Hacı Reşat Şahin, başvuru evraklarını teslim ettikten sonra gazetecilerin sorularını cevapladı. “Sultangazi ile ilgili söyleyecek sözümüz, belediye meclisinde halkımızın menfaatine alınacak kararlarda atılacak imzalarımız var” diyen Hacı Reşat Şahin, net açıklamalarda bulundu.

“KENDİMİZİ İLK 5’TE GÖRMEK İSTİYORUZ”

Şahin, “Gönül ve oy verdiğimiz Ak Partimizden Sultangazi Belediye meclis üyeliği aday adaylığı başvurusunda bulundum. Sultangazi’de 20 yıl emeğimiz var” dedi. 1972 yılında Adıyaman ili Kahta İlçesi Karadut Köyü Kanboğaz mezrasında dünyaya geldiğini belirten Şahin, “Sultangazi’de Şahin ailesine mensup 2 bin birey ikamet etmektedir. Ailem, yaşadığı ilçeye emekler verdi. Bundan dolayı meclis üyeliği aday listesinde kendimizi ilk 5’te görmek istiyoruz. Partimiz teveccüh gösterip 1’nci sırada yer verirse ne ala. Ancak aday listesinde 6’ncı sırada yere verilirse bu konu üzerine istişare etmek zorunda kalacağız. Bu kadar net söylüyorum. Biz burada dillenmiyoruz, bu bizim hakkımız. Ve onun için de buradayız. Ben 2 bin kişiyi temsilen buradayım. Bir imza hakkımız olduğunu düşünüyoruz. Burası da yeri, geldik buraya o imzayı attık” diye konuştu.

“BUGÜN BİZİM GÜNÜMÜZ”

Hacı Reşat Şahin, açıklamasının sonunda ise, “Bu iş ağacın gölgesi gibidir. Sabah bir tarafta, öğleden sonra bir tarafta. Dün birileri vardı, bugün biz var olmak istiyoruz. Bizden sonra da birileri olacaktır. Bugün bizim günümüz diyoruz. Ve söylediklerimizin sonuna kadar arkasında duracağız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Tasarım | Enba