Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ 4 Ağustos 2015

Hadi Kalk Ahmet Emre

Hadi Kalk Ahmet Emre
Ali Baba Halı Yıkama

Daha 17 yaşındaydı Emre. Tek suçu ise o gece arkadaşlarıyla evlerinin yakınında olan bir bilardo salonunun önünden geçmekti. 4 el silah sesi duyuldu. 4.’üncüde arkadaşları Emre’nin yere yığıldığını ve kanlar içinde kaldığını fark ettiler.

 

Ağabeyimiz, meslektaşımız Bülent Çavuş’un oğlu Ahmet Emre Çavuş, geçtiğimiz Cumartesi gecesi Gazi Mahallesi’nde şehir eşkıyalarının silahından çıkan kurşunun hedefi olmuştu. Boynuna isabet eden kurşunda genç kardeşimiz ağır yaralanmış, önce özel bir hastaneye oradan da İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılmıştı.

ahmet emre çavuş

Ahmet Emre Çavuş kardeşimiz 4 gündür yaşam mücadelesi veriyor. Yoğun bakımda olan Emre için tanıyanlar, tanımayanlar herkes seferber olmuş, kardeşimizin sağlığın kavuşması için dua ediyor. Hastane bahçesi ise ziyaretçi akınına uğruyor.

 

İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün yaşanan olayla ilgili geç soruşturma açması ise Çavuş ailesini derinden üzmüş. Olayın yaşandığı gün polis konu ile ilgili bir inceleme başlatmıyor. Ahmet Emre Çavuş kardeşimizin vurulmasının yerel ve ulusal basında yer almasından sonra emniyet güçleri konu ile ilgili inceleme başlatıyorlar.

 

Emre, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldığında önce acil bölüme, daha sonra Nöroloji bölümüne kaldırılıyor. İlk gece bölüm bölüm dolaştırılan Emre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hastane dekanı ile görüşmesinden sonra Anabilim Dalı bölümünde yoğun bakıma alınıyor. Buda aileyi üzen ikinci kısım.

 

Ağabeyimiz Bülent Çavuş tam 3 gündür bir yandan çalan telefonlara yetişmeye çalışıyor, bir yandan da olayı duyar duymaz hastaneye akın eden ziyaretçilerle ilgileniyor. Hastane önü ana-baba günü adeta.

 

Bülent ağabey duygusal, paylaşmayı seven, hüznünle hüzünlenen, mutluluğuna ortak olan kalbi saf temiz yürekli insandır.

 

Bir yandan çalan telefonlara yetişemeye çalışan, bir yandan gelen ziyaretçilerle ilgilenen Bülent ağabey bir yandan da eşi Zeynep Çavuş’a moral vererek, ayakta durmasını sağlıyor.

 

Ağlamıyor, ağlayanlara “Gözyaşınızı evinizde dökün. Emre’nin hepimizi güçlü ve dinç görmesi gerekiyor” diyerek aile bireylerine moral veriyor.

 

Zeynep Yenge dünden beri olaya ilgi duyan özellikle ulusal basın mensuplarına  “Polis neden bu olayla ilgilenmedi?” diye sitem ediyor. Devamında Emre’nin yaşadığı olayı ve sağlık durumunu gazetecilere anlatan Zeynep yenge, olayla ilgili geç soruşturma başlatan polislerin yoğun bakımda yatan Emre’nin savcılık ve aile izni olmadan yanına giderek ifade almaya çalıştıklarını ekliyor.

ahmet emre çavuş-

Bizler Emre kardeşimizin sağlık durumu ile ilgili burada bir şey paylaşmayacağız. Bol bol dua edeceğiz. Sizlerden de Emre kardeşimiz için dua bekliyoruz.

 

Ve bir an önce Emre kardeşimizin hayatını karartan şehir eşkıyası ya da eşkıyalarının bulunmasını temenni ediyoruz.

Tasarım | Enba