Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 2 Ağustos 2014

Yıldırım Ak Parti’ye mi geçecek?

Yıldırım Ak Parti’ye mi geçecek?
Ali Baba Halı Yıkama

Büyük Birlik Partisi Sultangazi Kurucu İlçe Başkanı Hakan Yıldırım ve AK Parti İlçe Başkanı Murat Atım bir araya geldi. Bu görüşmede neler konuşuldu? Hakan Yıldırım Ak Parti’ye mi geçiyor?

 

Büyük Birlik Partisi’nin Cumhurbaşkanı seçimlerinde Ekmeleddin İhsanoğlu’nu destekleyeceğini açıklamasından sonra BBP Sultangazi İlçe Kurucu Başkanı ve Belediye Başkan adayı Hakan Yıldırım partisinden istifa ederek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklamıştı.

 

Hakan Yıldırım’ın partisinden istifa etmesinden sonra, Ak Parti’ye geçeceği yönündeki söylentiler kulislerde hızla yayıldı. Ak Parti İlçe Teşkilatı’nın Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmaları kapsamında yaptıkları esnaf ziyaretlerinde partisinden istifa eden Hakan Yıldırım’ın da Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi’nde bulunan işyeri ziyaret edildi. Kulislerde hızla yayılan “Ak Parti’ye geçecek’ söylentileri de bu ziyaretle ilk defa netlik kazandı.

hakan yıldırım bbp

Ak Parti İlçe Başkanı Av. Murat Atım ziyarette, Büyük Birlik Partisi Kurucu İlçe Başkanı ve 2014 yerel seçimlerinde Belediye Başkan adayı olan Hakan Yıldırım’ı aralarında görmekten onur duyacaklarını ifade etti.

 

Yıldırım ise Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini bu ziyarette bir kez daha dile getirerek, AK Parti ile yola devam etmeyi düşünüyor musunuz? sorusuna tepkisiz kaldı.

 

Ziyarette bir dönem BBP lideri şehit Muhsin Yazıcıoğlu’nun Basın Müşavirliği’ni yapan ve 2009 yerel seçimlerinde BBP’den Sultangazi Belediye Başkan adayı olan Abdurrahman Mete’de yer aldı. 2014 yerel seçimlerinde Ak Parti’den Belediye Meclis Üyesi adayı olan Mete’de, ” Allah’ın izniyle BBP üyeleri AK Parti ile yola devam edecek” ifadelerini kullandı.

 

SULTAN OĞUZ

 

İlginizi çekebilir

Cahit Altunay’a yeni görev

Cahit Altunay’a yeni görev

Tasarım | Enba