Eminhaber.Org
Ana Sayfa ARNAVUTKÖY, Genel, MANŞETLER, SİYASET, ÜST MANŞET 5 Mart 2020

Hakaret İddiaları Arnavutköy Meclisini Karıştırdı

Arnavutköy Belediyesi Mart ayı 2. Toplantısı Belediye Başkan Vekili Turgut Baran’ın başkanlığında gerçekleşti. Meclis toplantısına damgasını vuran konu ise Cumhurbaşkanına hakaret iddiaları oldu.

Tuğçe HUY: Emin HABER/ ARNAVUTKÖY… CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç’un Cumhurbaşkanına sarf ettiği sözler üzerine Ak Partili Meclis üyesi Özcan Çakmakçı, şu ifadelerde bulundu; “CHP Grup Başkan Vekili Engin Özkoç’un Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sarf ettiği hayasızca ifadeler, siyasi tarihimize kara bir leke olarak geçmiştir. Tam bir hadsizlik, ahlaksızlık ve terbiyesizlik örneğidir” diyerek ağır eleştirilerde bulundu.

“BU SEVİYESİZ SÖZLER KABUL EDİLEMEZ”

Ardından konuşmasına devam eden Çakmakçı, “Türkiye bir var oluş mücadelesi verdiği, acıda ve sevinçte bir olmamız gereken bu günlerde sarf edilen bu seviyesiz sözler kabul edilemez” diyerek konuşmasını şöyle tamamladı;

“Mehmetçiklerimizi şehit vererek canıyla, kanıyla vatanımızı savunduğu kritik bir anda CHP’li Özkoç’un skandal sözleri artık millilik vasfını iyiden iyiye kaybettiğinin göstergesidir. Kendi ülkesi yerine Mehmetçiklerimizi şehit eden, siyasi sözcüsü gibi konuşan, milletin iradesini ve demokrasiyi hiçbir zaman hazmedememiş bir parti için çok şaşırtıcı olmasa da içerdiği hadsizlik ve ahlak dışılık, ulaştığı seviyesizlik açısından tahammül ötesidir. Dahası savaş alanlarında ve diplomaside verdiğimiz büyük mücadeleyi bu vesileyle zirveye çıkaran birlik, beraberlik, kardeşlik ve kenetlenme ruhunu içerden zayıflatma parçalama ve dinamitlemeye meyilli bir davranıştır. Bu şahsı ve aşağılık sözlerini nefretle kınıyorum” dedi.

“GENEL BAŞKANIMIZA HAKARETVARİ SÖZLER KULLANILDI”

Ak Parti Meclis Üyesi Özcan Çakmakçıya cevap veren Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi Hikmet Altunkalem, Çakmakçıya cevaben şu savunmayı yaptı; “Burada tansiyonu yükseltmeye gerek yok, bu olayın başlangıcına gidersek eğer Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın grup toplantısındaki konuşmasında genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na yapmış olduğu hakaretvari sözlerden kaynaklandığı ve bu sebeple burada olayın başlangıcında bizim herhangi bir dahilimiz yoktur. Onunla ilgili cevaplar verilmiştir. Buna binaen olay bu noktaya gelmiştir” diye konuştu.

“İSİM ZİKREDİLİP HEDEF GÖSYERİLMEMİŞTİR”

Bunun üzerine söz alan Ahmet Güllük, CHP’li meclis üyesine şu sözlerle karşılık verdi; “Biz burada ki sözlerinize katılmıyoruz. Zira Cumhurbaşkanımızın yaptığı konuşmada beyan ettiği cümleler aynen şöyle; ‘Türkiye’nin içte ve dışta verdiği mücadeleyi karalamaya çalışanlar, alçaktır, namussuzdur, şerefsizdir, haysiyetsizdir’ ifadelerini kullanmıştır. Bunu üzerine alınıp, bu bizim genel başkanımıza söyleniyor diyorsanız bu sizin sorununuz, Hikmet Bey. Orada isim zikredilip, Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedefe konularak bir şey söylenmemiştir” dedi.

“KONUYA OBJEKTİF BAKMA DA FAYDA VAR”

Ahmet Güllük’e cevap veren Meclis Üyesi Ayhan Örs ise şu açıklamada bulundu; “Konuya biraz objektif bakmakta fayda var. Zira ben cümleme Turgut başkan diye başlayıp ikinci dakikasında bu tür sözler sarf edersem eğer zaten hedefimi göstermiş olurum. Sadece yolu biraz uzatmış olurum” şeklinde konuştu.

 

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Sultangazi’de depo yangını

Sultangazi’de depo yangını