Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 23 Nisan 2019

HAKEV’den Asker Uğurlama Töreni

HAKEV’den Asker Uğurlama Töreni
Ali Baba Halı Yıkama

Merkezi Sultangazi’de bulunan Hasan-Ali Kültür ve Eğitim Vakfı (HAKEV) vatani görevlerini yerine getirmek için askere gidecek olan 6 genç için,”Baba Ocağından Peygamber Ocağına” isimli uğurlama programı düzenledi.

HAKEV’in Uğur Mumcu Mahallesi’nde bulunan vakıf binasında düzenlenen programda okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ve mevlidin ardından askerlere tekbir ve salavatlar eşliğinde kınaları yakıldı. Tek tek isimleri okunarak tanıtılan 6 asker, tezahüratlar eşliğinde sahneye alındı. “Baba Ocağından Peygamber Ocağına” isimli uğurlama programını geleneksel hale getirdiklerini belirten HAKEV Başkanı Muzaffer Aydın, “Dünyaya medeniyet öğreten ataların torunlarıyız. Bizim milletimiz haricinde, dünyada evlatlarını peygamber ocağına düğünle, eğlenceyle yollayan bir başka millet göremeyiz. Biz de bugün ceddimize yakışır bir şekilde gençlerimizi bayram havasında askere gönderiyoruz. Vatanımız onlara emanet ediyoruz. Askere giden gençlerimize şimdiden hayırlı tezkereler diliyorum.” diye konuştu.

Programda davetliler ve askere gidecek olan 6 genç halay çekti. HAKEV’in geleneksel hale getirdiği uğurlama programı ikram ve sofra duasıyla sona erdi.

Tasarım | Enba