Eminhaber.Org

Haluk Bozkurt hemşerileri ile bir araya geldi

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan adayı mimar Haluk Bozkurt, belediye meclis üyesi aday adayı Fahrettin Yürek’in düzenlediği programda hemşerileri Gölelilerle bir araya geldi.

CHP Sultangazi Belediye Başkan adayı Haluk Bozkurt, seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. CHP Belediye Meclis Üyesi aday adayı Fahrettin Yürek’in organize ettiği programda Başkan adayı mimar Haluk Bozkurt, İsmetpaşa Mahallesi’nde bulunan Yeşilgöle Derneği Lokalinde hemşerileri ile bir araya geldi. Göleli hemşerilenin CHP listelerinde Fahrettin Yürek’i görmeyi istediklerini belirten açıklamalarına kayıtsız kalmayan Bozkurt, “Fahrettin Yürek arkadaşımızla çalışacağız” dedi.

İsmetpaşa Mahallesi’nin yaşanabilir bir mahalle haline getirilemediğini belirten Haluk Bozkurt, “Belediyecilik insanların hayatını düzenleyen, hayatına yön veren ve sağlıklı ortamda yaşamasını sağlayan bir hizmettir. Maalesef mevcut yönetim sadece ve sadece binaya odaklı bir çalışma yürüttü. İsmetpaşa’nın yaşanabilir bir mahalle haline gelmesini sağlayamadı. 10 yıl önceki İsmetpaşa ne ise, 10 yıl sonraki İsmetpaşa aynı. Sadece kaldırımlar yenilendi.  1-2 yeşil alanımız vardı. Onu da Pazar alanı yaptılar. Hilkat garibesi bir alan yapıldı. Gençlerimizin, çocuklarımızın sağlıklı yaşayabileceği, boş zamanlarını geçireceği alanlar yok” dedi.

Seçilmesi halinde İsmetpaşa Mahallesi’ni yaşanabilir bir mahalle haline getireceğini belirten CHP Belediye Başkan adayı mimar Haluk Bozkurt, dile getirdiği sorunları kentsel yenileme, kentsel dönüşümle çözeceğini ifade etti. Kentsel dönüşüm ile birlikte sağlıklı ve modern şehirlerin inşa edilmesi gerektiğine vurgu yapan Bozkurt, “Kentsel dönüşümde sadece bir hataya düşüldü. Emsal artışı dediğimiz inşaat hakkını arttırarak çözmeye çalıştılar. Bu yöntem Fikirtepe’de başarısız oldu. Gaziosmanpaşa’da da başarısız olacak. 2-3 ayda bir müteahhitler bırakıp gidiyor. Çünkü sürdürülebilir bir hizmet değil. Bizim yönetimimizde, bizim anlayışımızda biz vatandaşı bu işin içine katacağız” diye konuştu.

Kendisinin 30 yıldır Uğur Mumcu Mahallesi’nde yaşadığına vurgu yapan Bozkurt, seçim ziyaretlerinde bir çocuğun kendisine uyuşturucu ile mücadele konusunda destek istediğini söyledi. Uyuşturucunun sosyo-ekonomik bir problem olduğuna dikkat çeken Bozkurt, uyuşturucunun sadece polisiye tedbirlerle, satıcıların yakalanarak, kullanıcıların tedavi edilerek çözülemeyeceğini belirterek çözümlerini anlattı; “Gençlerin boş zamanlarını geçireceği alanlar yaratmamız lazım. Okula giden kardeşim boş zamanlarını parklarda, kapalı alanlarda değil etüt merkezilerinde geçirecek”

Çalışan annelere yönelik birçok projelerinin olduğunu ifade eden CHP Belediye Başkan adayı mimar Haluk Bozkurt, birçok sebepten dolayı annelerin ev ekonomisine katkı sunmak için çalıştıklarını belirtti. Anneler çalışırken çocuklarının yalnız kaldığını söyleyen Bozkurt,  “Kreşleri genişleteceğiz, geliştireceğiz. Mevcut yönetim 10 yıl boyunca bir tane kreş yapmadı. İBB’nin toplamda bugüne kadar yaptığı kreş sayısı 100’dür. Kreşler apartmandan bozma, ehil insanların ve öğretmenlerin olmadığı alanlara dönüştü. Bizim kreşlere yönelik genişletme, geliştirme çalışmalarımız olacak” diye konuştu.

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Tasarım | Enba