Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 10 Temmuz 2020

Hamzaoğlu, ‘Sultangazi Belediyesi kurban yerlerinde şaibe yapmıştır’

Sultangazi Belediyesi Temmuz ayı meclis toplantısı ikinci oturumu meclis başkanvekili av. Hasan Esat İlhan başkanlığında gerçekleşti. Belediye Başkanı av. Abdurrahman Dursun’un da katıldığı toplantıda 2019 yılı faaliyet raporu görüşüldü.

Toplantıda gündem dışı söz alan İYİ Parti Meclis Üyesi Enver Hamzaoğlu, Sultangazi Belediyesi’nin bu yıl Esentepe Mahallesi’nde kurduğu Kurban Satış ve Kesim Merkezi’nde şaibe yaşandığını iddia etti. Hamzaoğlu, “Geçmiş dönem kurban şaibelerini aydınlığa kavuşturamayıp, bu dönemde yine saat 11’de kurban çadırı almak için belediyemize müracaat eden vatandaşa ‘satışlar başlamadı’ deyip saat 1’de ‘satışlar kapandı. Yerler satıldı’ diyerek vatandaşı aldatan veya yanlış bilgi veren ve şaibeli işlere imza atan sorumluları tabi ki eleştireceğiz. Nerden nasıl buluyorsunuz bilmiyoruz. Lakin geçmiş dönem, kasaplar ve kurban satıcıları arasında şaibeli olan şahıslarla beraber yürüdüğünüzü tabi ki eleştireceğiz” dedi.

Sultangazi’nin betonlaşmaya mahkum edildiğini de ifade eden Hamzaoğlu, geçtiğimiz günlerde İYİ Parti İlçe Başkanı Sinan Taşkın tarafından sosyal medyada paylaşılan bir görüntüyü de dile getirerek, zabıtaları eleştirdi. Görüntülerde, seyyar çay sattığı iddia edilen bir kadının zabıta ekipleri tarafından tezgahının toplandığı yer almıştı.

Yorumlar

Tasarım | Enba