Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET 17 Mart 2020

Hamzaoğlu’ndan 18 Mart mesajı

İYİ Parti Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Enver Hamzaoğlu, 18 Mart Çanakkale Zaferi ile ilgili kutlama mesajı yayınladı.

Hamzaoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:

“18 Mart Çanakkale savaşımızın 105. yıl dönümünü kutlar. Çanakkale Savaşı, yüzyılımızın en büyük savaşlarından biri olup, Birinci Dünya Savaşı’nı galip bitirmek isteyen düşman devletler, gemileriyle Çanakkale Boğazı’nı geçip İstanbul’u almaya cürret etmişler ve Çanakkale Zaferi, dünya tarihinde bir dönüm noktası olarak, tarihin akışı üzerinde Türk Ulusunu belirleyici bir rol alma noktasına getirmiştir. Çanakkale Zaferi, Millet olma bilincinin tohumları atılarak, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasına zemin hazırlayan, bir prestij ve azmin mücadelesidir.
Bizim şehit analarımız, şehit Babalarımız şehit tabutunun başında ‘Bir oğlum daha var o da vatana feda olsun yeter ki ülkemin bütünlüğü, birliği bozulmasın’ der. Bu ana ve babalar vatanı, bayrağını seven, sadık gerçekten şehadete ermiş Türk oğulların anası babalarıdır.  Fakat, son günlerde üzülerek şahit oluyorum ki, şehitlik kavramı da bazı hain ve yobazlar tarafından içi boşaltılmaya çalışılmaktadır.
”O gün o Mehmetçiklerin Çanakkale’de verdiği mücadele ile bugün PKK’ya karşı verilen mücadelede şehit olanların şehit olup olmadıkları pervasızca tartışmaya açılmaktadır. Çanakkale’de can verenlerle terör örgütüyle mücadele edenler arasında ey hainler bilin ki bir fark yoktur. Vatan evladı bütün şehitlerimiz ülkemizin düşman çizmeleri altında çiğnenmemesi, bayrağın inmemesi, ezanın susmaması mücadelesi vermiştir. Ve hala canlarını feda etmeye devam etmektedirler. RABBİM Onlardan razı olsun.
ALLAH cc MEHMETİMİZİN ayağını taşa değdirmesin. MEVLAM devletimizin ordumuzu, iç ve dış düşmanlardan bu memlekette yaşayıp da bu ülkenin ekmeğini yiyip, hainlik düşünenleri ALLAH cc kahrı perişan etsin.

3 kıtada şanlı zaferlerle fetihler yapmış, küreselleşen dünyaya inat 6.5 asır adaletiyle hükmetmiş, çağlar açıp cağlar kapatmış olan kadim devlet geleneğini sürdürmüş olan Osmanlı devleti 1. Dünya savaşında yenik ayrılmış emperyalist devletler tarafından yurdun 4 bir tarafı işgal edilmiş, asil Türk milleti soykırıma maruz bırakılmış bir çok ocağın evine ateş düşmüştü. Tarihi şanla şerefle yazılı Yüce Türk milleti işte o çilekeş yıllarda Gazi Mustafa Kemal önderliğinde “Ya istiklal ya ölüm” parolasıyla şanlı bir direnişe geçmiş peygamber efendimiz tarafından da müjdelenen bu topraklarda tarihte az rastlanır bir direnç göstererek emperyalist kansızları denize süpürmüştü.

İslam’ın yıllarca sancaktarlığını yapmış aziz Türk milleti yeni bir besmele ile yeni bir dua ile küllerinden yeni bir devlet kurmuştu. Bu şanlı direnişe yakışır, Türk milletinin simgesi sayılacak bir şiire ihtiyaç vardı. Bunun için 1. TBMM tarafından bir şiir yarışması düzenlenmiş ve Mehmet Akif Ersoy tarafından “Korkma, sönmez bu şafaklarda ey şanlı hilal diyen ” İstiklal Marşı Milli Marş olarak kabul edilmiştir.  İstiklal marşında da belirtildiği üzere vatan, millet, bayrak kutsallarımıza dil uzatanın dilini, göz dikenin gözünü, el uzatanın elini kırarız. Rabbim Başta Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları bu şiiri yazan mütefekkir Mehmet Akif Ersoy olmak üzere bugüne kadar bu vatan toprağı için şehit olmuş, çile çekmiş, bedeller ödemiş herkesten razı olsun.

Milletimizin zor dönemden geçtiği bu hassas süreçte Çanakkale Zaferinin önemini bir kez daha anlıyor, bu ülkenin geleceği adına Mustafa Kemal Pasa ile birlikte verdikleri mücadele dolayısıyla tüm şehitlerimize karsı büyük minnet içerisinde olduğumuzu bir kez hatırlıyoruz.  Bizler için Çanakkale sadece kazanılmış bir savaş değildir. Çanakkale bir milletin namütenahi yolculuğunda açılmış en mukaddes değerlerden biridir. Devletin ve milletin insicamını yeniden dizayn eden Mustafa Kemal ve askerleri bu toplumun ne kadar içten bir bütünlükle birleştiğinin de en güzel örneğidir.

Bizler için tarihin en seçkin ve etkin derslerinden birisi Mustafa Kemal ve arkadaşları tarafından Çanakkale’de miras olarak kalmıştır. Millet uhuvvetinin yediden yetmişe damarlarımıza işlediği Çanakkale zaferi aynı zamanda bütün dünyaya Türk milletinin beraberliğini inancını gücünü göstermiş ve sonuçları ne olursa olsun gerekli mukavemetin her şartta ve koşulda ortaya konacağını Mustafa Kemal ve askerleri bizlere yansıtmıştır.

Allah bir daha bu milleti Çanakkale’deki gibi bir imtihana tabi tutmasın.”

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Sultangazi’de depo yangını

Sultangazi’de depo yangını

Tasarım | Enba