Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel 19 Mayıs 2020

Hamzaoğlu’ndan 19 Mayıs mesajı

İYİ Parti Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Enver Hamzaoğlu, Atatürk’ün kurtuluş mücadelesini başlattığı 19 Mayıs 1919’un, Türk Milleti’nin binlerce yıldır kaybetmediği diriliş ruhunun bir kez daha vücut bulduğu tarihin önemli dönüm noktalarından olduğunu söyledi. Hamzaoğlu, “Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı bağımsızlık meşalesi, ellerini ovuşturarak bekleyen emperyalizmin ve içerideki hain işbirlikçilerinin heveslerini kursaklarında bırakmıştır. Türk Milleti’nin düşmanları, binlerce yıllık asil tarihimizde defalarca olduğu gibi bir kez daha bunun imkânsız olduğu gerçeğini kabul etmek zorunda kalmışlardır” dedi.

İYİ Parti Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Enver Hamzaoğlu,  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün 101 yıl önce bütün yoksunluklara ve imkansız gibi görünen şartlara rağmen Samsun’a giderek bağımsızlık meşalesini yaktığını belirten İYİ Parti Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Enver Hamzaoğlu, “Belki şartlar çok zordu. Ama Büyük Önder Atatürk’ün çok iyi bildiği bir şey vardı. Türk Milleti’nin karakteri bağımsızlıktı. Boyunduruk altında yaşaması, böyle bir şeyi kabul etmesi mümkün değildi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu inançla yola çıktı ve bu aziz millet onu yanıltmadı. Liderinin yolundan giderek, bağımsızlığını yeniden elde etti. Kahraman Türk Milleti’nin binlerce yıllık asil tarihi, 19 Mayıs 1919’da yakılan ateşle bir kez daha tekerrür etmişti. Bu aziz millet, tarih boyunca her zaman kendisini yok etmek isteyen düşmanlarla savaştı. Her seferinde daha güçlü bir şekilde küllerinden yeniden doğdu. En zor koşullarda bile tekrar ayağa kalkabilmeyi başaran Türk Milleti’nin binlerce yıldır nesilden nesile aktardığı, esareti asla kabul etmeyen anlayışı ve yeniden diriliş ruhu, 1919’da başlatılan mücadeleyi başarıya taşımıştır. Ellerini ovuşturarak bekleyen emperyalizmin ve içerideki hain işbirlikçilerinin hevesleri kursaklarında kalmıştır. Türk Milleti’nin düşmanları, binlerce yıllık asil tarihimizde defalarca olduğu gibi bir kez daha bunun imkansız olduğu gerçeğini kabul etmek zorunda kalmışlardır. Bu tarih boyunca hep böyle olmuş, bundan sonra da böyle olacaktır. Bu vesileyle Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarıyla, şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Gençlerimiz ve takip edecek nesillerimize bu ruhu aktardığımız sürece, zafer her zaman Büyük Türk Milleti’nin olacaktır” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba