Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 20 Şubat 2017

Harika Matematik Sergisi 2017 Türkiye Turnesi Sultangazi’den Başlıyor

Matematiğin temel konularının eğlenceli ve interaktif bir şekilde şekilde işlenerek çocukların matematik dersine yakınlığını sağlamayı amaçlayan Harika Matematik Sergisi 2017 Türkiye Turnesi Sultangazi’den başlıyor.

Matematiğin temel konularının eğlenceli ve interaktif şekilde işlendiği ve İlköğretim Matematik Dersi Öğretim Programı’na da uygun olan sergi, özel tırlarla yola çıkıyor ve her şehirde yerel yönetimlerin desteğiyle belirlenen mekanlarda sergiler kurulan sergiler kapsamında Sultangazi’de çocuklarla buluşuyor. Birer hafta boyunca çocukların ziyaretine açık olan sergiyle “Dans Eden Geometri”, “Haydi Yuvarla”, “Kule Yapalım”, “Aynadaki Kim” ve “Dev Küp” modüllerinin bulunduğu, “Da Vinci Learning’nin Atölye” çalışmaları ve “Da Vinci Learning Mobil Sinema”nın da olacağı sergiyi çocuklar keyifle gezecek.

Hayatın her alanında var olan matematiği gezici modüller ile Türkiye genelinde çocuklara sevdiren, eğlenirken öğrendikleri interaktif sergi “Harika Matematik” 20 farklı ünite ile bilgilendiren, analitik düşünce ve derinlemesine sorgulama için teşvik eden, iletişim kurmaya cesaretlendiren ve çocukların deneyimlerini rahatlıkla paylaşabilecekleri eğlenceli bir yolculuk yapıyor. Ayrıca da Vinci Learning’nin Atölye çalışmaları ve da Vinci Learning Mobil Sinemanın da olduğu istasyonlarda, bilgilerini pekiştirebiliyor ve arkadaşları ile hoş vakit geçirebiliyor.

Sultangazi Belediyesi Nikah Salonu, Fuaye Salonu’nda yapılacak olan sergi 21 şubat salı günü ziyarete açılacak.

Yorumlar

Tasarım | Enba