Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 16 Mart 2021

‘Hatalı basım’ 200 TL’yi sahibi çıkmazsa satışa çıkaracak

Sultangazi’de Şehmus Sansarkan isimli esnaf, hatalı basım 200 TL’lik banknotunun koleksiyon değeri taşıdığını düşünerek sahibi çıkmazsa satılığa çıkaracak.

Sultangazi’de esnaf olan Şehmus Sansarkan, müşterisinden aldığı 200 TL’lik banknotta değişiklik olduğunu fark etti. 200 TL’nin ön kısmında bulunan Atatürk resminin üzerinde hatalı basımdan dolayı “200 TL” rakamı yer aldığını gören Sansarkan, paranın ‘sahte’ olduğunu düşünerek soluğu dövizcide aldı. Burada paranın basım hatası olduğunu öğrenen Sansarken, şimdi 200 TL’nin sahibini arıyor. Paranın sahibi çıkmaz ise de satışa çıkarak.

Bu tür hatalı paraların koleksiyonerler tarafından ilgi gördüğünü söyleyen Şehmus Sansarkan, “Alışveriş yaparken paralarımın arasında buldum. Yabancı uyruklu bir arkadaş verdi bana. Ben ilk olarak paranın sahte olduğunu düşündüm. Dövizciye gittim. Bana sahte olmadığını, basım hatalı olduğunu söyledi. Sahibi gelip almak isterse vermekte isterim. Koleksiyoncular bunu yüklü miktarda para karşılığında alıp, koleksiyon yapıyorlarmış. Teklif verenlere de açığız. Sahibi gelip parasını isterse parasını da veririm. Sahibi çıkmazsa satışa çıkaracağım.” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba