Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 24 Ekim 2015

Hayali konuşmuyorum

Hayali konuşmuyorum
Ali Baba Halı Yıkama

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultançiftliği Mahallesi Ordu Caddesi’nde gerçekleştirdiği esnaf ziyaretinde tarihi bir müjde verdi.

 

“Yer talebinde bulunduk”

 

Esenler Belediyesi’ne devredilen 8 buçuk milyon metrekarelik dev askeri alanla ilgili Sultangazi Belediyesi’nin de yer talebinde bulunduğu ortaya çıktı. Sultangazi Belediyesi yaklaşık 3 ay önce hazırladığı geniş kapsamlı bir dosyayı Başbakan Ahmet Davutoğlu ve ilgili bakanlıklara iletti. Bugüne kadar gündeme getirilmeyen bu tarihi müjdeyi de Başkan Altunay, dün yaptığı esnaf ziyaretinde dile getirdi; “Başbakanlığa dosyamızı ileterek, askeri alandan yer talep ettik.”

 capture-20151023-220824

 

“Hayali konuşmuyorum”

 

1 Kasım seçim kampanyası kapsamında Sultançiftliği Mahallesi Ordu Caddesi’nde esnaf ziyareti gerçekleştiren Başkan Altunay’a bir esnaf, park sayısının yetersizliğinden bahsetti. Sultançiftliği Mahallesi’nde park sayısının azlığından şikayetçi olan esnafa Başkan Altunay tarihi bir müjde verdi. Bir bölümü Sultangazi sınırlarına yakın olan askeri alan için Başbakanlığa bir dosya verdiklerini belirten Altunay, “Askeriye buradan taşınacak. Bu askeri alanların ilçemize yakın olması bizler için bir şans. Esenler Belediyesi’ne devredilen alanla ilgili bizim ilçe sınırımıza yakın alanlardan yer talebinde bulunduk. Bunun için hazırladığımız dosyayı Başbakanlığa sunduk. Hayali konuşmuyorum” dedi.

 

İŞTE BAŞKAN ALTUNAY’IN O AÇIKLAMASI

Tasarım | Enba