Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 21 Mart 2018

Hayat’ Kurtaran Narkotik Eğitim Tırı Sultangazi’ye Geldi

Hayat’ Kurtaran Narkotik Eğitim Tırı Sultangazi’ye Geldi
Ali Baba Halı Yıkama

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün hazırladığı Narkotik Eğitim Tırı Sultangazi’ye geldi.

“Narkotik Eğitim Tırı” il il dolaşılarak uyuşturucu maddenin zararları hakkında vatandaşlar bilinçlendiriliyor. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün uyuşturucuyla mücadele kapsamında hazırladığı “Narkotik Eğitim Tırı” ile il il dolaşılıp vatandaşlara uyuşturucu maddenin zararları anlatılarak “hayat” kurtarılıyor.

Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü TEM Güvenlik Büro Amirliği’nin uyuşturucuyla mücadele kapsamında talep ettiği, ‘Narkotik Eğitim Tırı’ Sultangazi’ye geldi. Narkotik Eğitim Tırı’nın içerisinde özel olarak oluşturulan 40 metrekarelik modern eğitim salonuna konulan 13 dokunmatik ekran ve 30’dan fazla uygulama ile uyuşturucu maddenin insan vücudundaki etkileri ayrıntılı bir şekilde anlatıldı. Tırda görevli narkotik uzmanı polisler uyuşturucuyla mücadele ve korunma yolları gibi konularda gençlere, ailelere ve vatandaşlara bilgiler verdi.

15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda bulunan tırı gezen vatandaşlar ve gençler, Narkotik Uzmanları Mehmet Özgür Zobar, Yücel Salatan ve Salih Karagöz’den bilgi aldı. Tır hakkında bilgi veren İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü Narkotik Uzmanı Mehmet Özgür Zobar, Narkotik Eğitim Tırı’nın yaklaşık üç yıl önce İstanbul’da nüfus yoğunluğunun fazla olduğu meydan ve bölgelerde gençlere, ailelerine ve vatandaşlara uyuşturucuyla mücadele kapsamında hizmet verdiğini belirtti. Eğitim tırının bağımlılık mücadelesinde önemli bir rol oynadığını belirten Zobar, eğitim tırının yarın Tekirdağ’da olacağını söyledi.

Narkotik Eğitim Tırını gezerek bilgi alan gençler ve öğrenciler, uygulamayı güzel bulduklarını dile getirdiler. Geçmiş dönemde uyuşturucu madde kullandığını söyleyen 22 yaşındaki Ömer Beyhan, “Bütün vatandaşların eğitim tırını gezerek, ibret laması gerekiyor” diye konuştu.

Tasarım | Enba