Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 3 Aralık 2018

Hayati Bor, meclis üyeliğine başvurdu

Nokta Düğün Salonları sahibi Hayati Bor, Ak Parti’den meclis üyeliği aday adaylığı başvurusunda bulundu. Bor’u başvurusu sırasında çok sayıda STK temsilcisi ve Bingöllü hemşerileri de yalnız bırakmadı.

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesinde belediye başkan aday adayı müracaatları tamamlanırken, meclis üyeleri için başvuru süreci sona doğru yaklaşılıyor. Bu hafta sonu itibariyle meclis üyeliklerine yapılan başvuru sayısı artış gösterirken, Nokta Düğün Salonları sahibi de Ak Parti’den Sultangazi Belediye meclis üyeliği aday adaylığı başvurusunda bulundu. Beraberindeki STK temsilcileri ve hemşerileri ile birlikte Ak Parti Sultangazi İlçe başkanlığına gelen Hayati Bor, başvurusu dosyalarını ilçe başkanlığına teslim ederek, “Sultangazi bizim ortak sevdamız” dedi.

 Hayati Bor Kimdir?

1968 yılında Bingöl İli Kığı İlçesinde dünyaya gelen Hayati Bor, İlk ve ortaokulu Kığı’da Lise’yi İstanbul Şişli Maçka Mesleki ve Teknik Lisesini bitirdi. Bor, Kazakistan El Farabi Milli Üniversitesi ekonomi biliminden mezun oldu. Siyaset hayatına Doğru Yol Partisi’nde başladı ve bu partinin çeşitli kademelerinde görev aldı. İlçe Başkan Yardımcısı, Teşkilat Başkanı, Doğru Yol Partisi, Anavatan Partisi birleşiminde Ankara Genel Merkez Kongresinde Gültekin Uysal Genel Başkanlığı döneminde Merkez Yürütme Kurulu Üyeliği yaptı. 2013 – 2015 arası Sultangazi Esentepe Spor Kulübü Başkanlığını yapan Bor, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yapan Hayati Bor, 2016 yılı genel seçimlerinden sonra AK Parti’ye kitlesel olarak arkadaşlarıyla birlikte katılım sağladı.

110 derneğin bağlı olduğu Bingöl İl Dernekler Başkan Yardımcılığı, İlçe Yönetim kademesinde Halkla İlişkiler Komisyonu, iş adamları komisyonlarında görev aldı. 1993 yılından beri Sultangazi’de ikamet eden Bor, Evli 3 kız bir erkek çocuk babasıdır. Kendisine ait şirketi var. Sultangazi Nota Düğün salonları Yönetim Kurulu Başkanlığının yanı sıra gelinlik imalatı yapmaktadır.

Bor’a Destek Veren Dernek Başkanları şu şekilde;

Bingöl İl Dernek Başkanı: Halis Atar

AK Parti İstanbul İl Engelliler Komisyon Üyesi Hatip Akkuş

  1. Yıl Mahallesi Muhtarı Lütfi Bayram

Bitlis Dernek Başkanı: Niyazi Demirbaş

Aksaray Camiören Dernek Başkanı: Salih Şimşek

Bingöl Viranşehir Dernek Başkanı: İsmet Ongün

Bingöl Karlıova Kaşıkçı Dernek Başkanı: Fevzi Tuncer

Bingöl Karlıova Ortaköy Dernek Başkanı: Etem Uysal

Viranşehir Dernek Başkan Yardımcısı: Mahmut Kayaya

Viranşehir Dernek Başkan Yardımcısı: Şemsettin Gök

Sebahattin İzmen Bingöl İl dernekler Kurulu Üyesi

Yorumlar

Tasarım | Enba