Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel 14 Ekim 2017

Helin Palandöken nasıl öldürüldü

İstanbul Pendik’te okul önünde yaşanan dehşete tanık olan öğrenciler o anları anlattı. Bir öğrencinin, saldırganın Helin Palandöken’e ateş açma anını anlatırken söyledikleri kan dondurdu
Helin Palandöken nasıl öldürüldü
Ali Baba Halı Yıkama

İstanbul Pendik’te okul çıkışında Helin Palandöken isimli genç kızı öldürerek, iki kişiyi yaralayan saldırganın, saldırıyı nasıl gerçekleştirdiği ile ilgili detaylar ortaya çıktı.

Helin Palandöken ile aynı okulda okuyan öğrenciler, genç kızın cenazesine katılmak için geldikleri Aydınlı Cemevi’nde saldırının detaylarını anlattı.

“HELİN GÖZLERİNİ KAPATMIŞ ‘YAPMA’ DİYORDU”

Bir öğrenci, “Merdivenden iniyorduk. Patlama sesi duyduk. Torpil sandık. Sonra baktım. Helin gözlerini kapatmış, ’yapma’ diyordu. Şahıs Helin’in karnına ateş açtı. Cemil de yaralandı. Daha sonra havaya ateş açtı” dedi.

 “YERE DÜŞTÜĞÜNÜ GÖRDÜM”

Başka bir öğrenci de, “Silah sesi duydum. İlk Cemil’e sıktı. Ondan sonra Helin’e ateş açtı. Yere düştüğünü gördüm” dedi.

CENAZE TÖRENİ DÜZENLENECEK

Öte yandan saldırıda hayatını kaybeden Helin Palandöken için Aydınlı Cemevi’nde tören düzenlenecek. Genç kızın çok sayıda arkadaşı cenaze törenine katılmak için cemevi önüne geldi. Arkadaşlarının gözyaşı döktüğü görüldü.

TUTUKLAMA TALEBİYLE MAHKEMEYE SEVK EDİLDİ

Emniyetten çelik yelekle çıkarılan ve susma hakkını kullanan Mustafa Y.’nin savcılıkta da ifade vermediği öğrenildi. Savcılık, dosya kapsamı ve mevcut delil durumunu dikkate alarak Mustafa Y.’yi ’kasten insan öldürmek’ suçundan tutuklama talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk etti.

Tasarım | Enba