Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 29 Eylül 2016

Herşey Türkiye İçin Platformu’nun Gazi Mahallesi Raporu

ABD’de faaliyet gösteren Herşey Türkiye İçin Platformu Koordinatörü Halil İbrahim Danışmaz, Enerji Bakanı Berat Albayrak’a gönderdiği mail’de çok tartışılacak iddialarda bulundu.

Enerji Bakanı Beraat Albayrak’ın mail adresini ele geçiren bir hacker grubu, ABD’de faaliyet gösteren Herşey Türkiye İçin Platformu’nun Koordinatörü Halil İbrahim Danışmaz’ın Enerji Bakanı Berat Albayrak’a gönderdiği Gazi Mahallesi ile ilgili mailini yayınladı.

Rapor şeklinde hazırlanan ve mail yoluyla Berat Albayrak’a sunulan mailde ABD Herşey Türkiye İçin Platformu Koordinatörü Halil İbrahim Danışmaz, “Gazi mahallesinde çözüm sürecinde çok ciddi bir silah, mühimmat ve patlayıcı yığınağı yapılmıştır. Ağır silah olduğu biliniyor. Roket ve mühimmatı stoku yüksektir. Her türden el bombası kolaylıkla rahatlıkla kahvelerden tedarik edilebiliyor. İstanbul’da Kürt yoğun mahallelerde yaklaşık 5,000 civarında militanlaştırılmış kadro mevzubahistir. Bunun en az bin tanesinin taktik savaş tecrübesine ve patlayıcı bilgisine sahip olduğu konuşulmaktadır. En tehlikeli kısmı ise PKK türevi Kürt ve Marksist Alevi Türk örgütlerinin tam bir ittifak halinde olmasıdır. Marksist Alevi Türkler, PKK tarafından eğitilmişlerdir. Mahallenin birçok yerinde mobese sistemi tahrip edilmiştir. Polis ancak Toma tipi araçlarla basit devriye işlerini yapabilmektedir. Fevkalade gergin bir vaziyet hâkimdir.

Gazi mahallesinin vakit geçirmeksizin mutlaka silah ve patlayıcıdan arındırılması icap etmektedir. Elbette ki militan ve sempatizan yapısı kolaylıkla çözülemez. Lakin ellerindeki silah ve patlayıcı birikiminin derhal tasfiyesi şarttır. Askeri ve polis kuvvetleriyle bir gecede aniden sarılıp müteakip 3-4 gün içinde evlerde topyekûn yoğun arama yapılmalıdır. Ele geçirilecek stoklar kamuoyuna teşhir edilmeli ve Şark’taki savaşın propagandasına destek olarak kullanılmalıdır. Aksi durumda Kandil’den bir gecede alacakları talimatla İstanbul’u felç edebilecek ve devleti fevkalade zora sokabilecek imkâna fazlasıyla sahiptirler.” İfadelerine yer verdi.

Yorumlar

Tasarım | Enba