Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 12 Mayıs 2018

‘Hiçbir şeyi keyifleri kaçırmak için yapmıyoruz’

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, 1. Cebeci Caddesi’nde devam eden “Prestij Cadde” çalışmasının Ramazan ayında sona ereceğini, mahyalarla süslenecek olan caddenin ışıl ışıl olacağını söyledi.

Cebeci Mahallesi 1. Cebeci Caddesi’nde Özel Cebeci Diş Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nin açılışında konuşan Belediye Başkanı Cahit Altunay, çalışmalarına geçen yıl başlanan 1. Cebeci Caddesi’nin yayalaştırma projesinde sona doğru yaklaşıldığını belirtti. Ramazan ayının ilk günlerinde çalışmaların tamamlanacağını dile getiren Başkan Altunay, “1. Cebeci Caddesi Prestij Yolu çalışmaları esnafımızı çok yordu. Ama inanıyorum ki, çalışmalar sona erdiğinde esnaflarımız ve vatandaşlarımız bu çalışmadan dolayı bir dua edecekler.  Daha fazla yaya sirkülasyonu sağlamak, daha çok insanın buraya akın etmesini sağlamak, vatandaşların buradaki esnaflardan daha çok alışveriş yapmasını temin etmek için bu çalışmalar yapılıyor. Durup dururken hiçbir şeyi keyifleri kaçırmak için yapmayız.” Dedi.

Birçok ilçede bulunan yaylaştırma caddelerine vurgu yapan Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Buna bire bir şahit olanlardanım. Birçok ilçede aynı şikayetler olduğu gibi bize de Bizlere ‘neden bir yayalaştırma yolumuz yok?’ serzenişlerinde bulunulmuştu. Çok uygun yerimiz yoktu. Buna en uygun yerimiz 1. Cebeci Caddesiydi. Bu çalışmamız sona erdiğinde, vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla yürüyebilecek, durup vitrinlere bakabilecek, rahatça alışveriş yapabilecek. İnşallah bittikten sonra bunu daha iyi fark edebileceğiz. Bir yanlışlık olursa da biz sizin belediye başkanınız, her zaman sizden gelen talepler doğrultusunda gerekli düzeltme veya düzenlemeleri yaparız. Neticede daha iyi olsun niyetiyle yola çıkılmış, Verdiğiniz destekten, gösterdiğiniz sabırdan dolayı teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

2 metre genişliğindeki bisiklet yolunun vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda iptal edildiğini dile getiren Başkan Cahit Altunay, iki şeritli araç yolunun da üç şeride çıkarıldığını söyledi.

Yorumlar

Tasarım | Enba