Eminhaber.Org

Hırdavatçı dükkanını kahvehaneye çevirmişler

Sultangazi’de dün bir hırdavatçı dükkanına düzenlenen operasyonda 10 kişi gözaltına alındı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında denetimlerini artıran Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü, Cebeci Mahallesi’nde bir hırdavatçı dükkanında oyun oynatıldığı ihbarı üzerine harekete geçti. Dün Yapılan operasyonda 10 kişi gözaltına alındı.

İçişleri Bakanlığı tarafından 16 Mart tarihinde 81 il valiliğine gönderilen genelgede, “umuma açık istirahat ve eğlence yerleri olarak faaliyet yürüten ve vatandaşların çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini arttıracağı gerekçesiyle, tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan-düğün salonu, çalgılı-müzikli lokanta, kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları (atari, playstation vb.), her türlü kapalı çocuk oyun alanları (alışveriş merkezi ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri” geçici bir süreliğine durdurulmuştu.

Genelge kapsamında denetimlerini arttıran Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Cebeci Mahallesi’nde bulunan bir hırdavatçı dükkanında oyun oynatıldığı ihbarını aldı. İhbar üzerine ekipler harekete geçti. İş yerine yapılan baskında koronavirüs tehdidine aldırmadan bir araya gelen 10 kişinin iskambil kağıtlarıyla oyun oynadığını belirlendi. Hırdavatçı dükkanın kahveye dönüştürüldüğü ortaya çıktı.

Polisin iş yeri sahibine, “Ne yapıyorsunuz burada?” sorusuna “Çay içiyoruz” diye cevap verdi. İş yeri sahibi ve gözaltına alınan diğer şahıslar, işlem yapılmak üzere karakola götürüldü.

Yorumlar

Tasarım | Enba