Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 7 Temmuz 2018

Hırsızlar güvenlik kamerasına takıldı

Sultangazi’de geçtiğimiz hafta Cuma günü sabah saatlerinde bir ayakkabı firmasına ait toptan satış mağazasına giren yüzleri maskeli 4 hırsız yaklaşık 40 bin lira değerinde ayakkabı çaldı. Hırsızlık anı ise işyerinin güvenlik kameralarına yansıdı.

Olay geçtiğimiz hafta Cuma günü saat 06.00 sıralarında Cebeci Mahallesi P Caddesi’nde yaşandı. Emrah Arpacık’a ait ayakkabı firmasının toptan satış mağazası yüzleri maskeli hırsızlar tarafından soyuldu. Beyaz bir minibüs ile dükkanın önüne gelen yüzleri maskeli ve şapkalı 4 kişi, dükkanın otomatik kepengini levye ile kırdı.

Kepengi kırmalarının ardından satış mağazasının kapısını zorlayarak açan giren hırsızlar içerde bulunan onlarca ayakkabı kolisini araca yükleyen hırsızlar, mağazanın bulunduğu iş merkezinin güvenlik görevlisinin fark etmesiyle geldikleri araca binerek olay yerinden hızla uzaklaştılar.

HIRSIZLIK ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Hırsızlık anı işyerinde güvenlik kamerasına saniye saniye yansırken, görüntülerde beyaz bir minibüsle mağazanın önüne gelen dört şüpheli, levye ile otomatik kepengi kırdıktan sonra kapıyı zorlayarak içeri giriyor. Kısa sürede onlarca koliyi araca yükleyen şüphelilerden biri belindeki silahı çıkarak, araç içerisinde bulunan arkadaşına bir şeyler anlatıyor.

Hızlı bir şekilde kolileri çalan şüphelileri mağazanın bulunduğu iş merkezinin güvenlik görevlisi fark ediyor. Fark edildiğini anlayan şüpheliler büyük bir tedirginlik yaşamaya başlıyor. Hızlı bir şekilde araca binmeye çalışan şüphelilerden biri belindeki silahı yeniden çıkarıp güvenlik görevlisine doğrultmaya çalışırken, silah yere düşüyor. Yere düşen silahı alan şüpheli ve arkadaşları geldikleri araca binerek hızla olay yerinden uzaklaşıyorlar.

Gördüğü manzara karşısında şaşkına uğrayan güvenlik görevlisi, durumu polis ekiplerine ve firma sahibi Emrah Arpacık’a bildirdi. Sultangazi Asayiş Büro Amirliği’ne bağlı hırsızlık masası ekipleri, dört şüpheliyi yakalamak için çalışma başattı.

Çalınan ayakkabıların piyasa değerinin yaklaşık 40 bin lira olduğu öğrenildi.

Yorumlar

Tasarım | Enba