Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 1 Eylül 2020

Hırsızlar, kendilerini fark eden çalışana taş fırlattı

Sultangazi’de yüzü maskeli 3 şahıs musluk imalathanesine girmeye çalıştı. Şahıslar işyerinin kepenklerini zorladıkları sırada bir başka imalathanenin çalışanı şahısları fark ederek, bağırmaya başladı. Şahıslardan biri kendilerini fark eden kişiye taş attı. O anlar ise iş yerinin güvenlik kameralarına yansıdı.

Olay, 30 Ağustos Pazar günü sabah 09. 40 sıralarında Cebeci Mahallesi Dökümcüler Sitesi’nde meydana geldi. Tatil olmasını fırsat bilen 3 hırsızlar, minibüsle sitede bulunan bir musluk imalathanesinin önüne geldi. Araçtan inen yüzü maskeli üç kişi, iş yerinin kepenklerini zorlamaya başladı. Fark edilmemek için geldikleri aracı aynı zamanda kamuflaj olarak kullanan şahıslar, iş yerinin kepenklerini zorlayarak kırmaya başladı.

SUSMASINI VE İÇERİ GİRMESİNİ SÖYLEDİ

Aynı sokakta bulunan bir başka iş yeri çalışanı hırsızları fark etti. Mesaiye kalan iş yeri çalışanı, bir yandan yüzü maskeli hırsızlara bağırırken, bir yandan da musluk imalathanesi sahibi Turan Doğan’ı arayarak bilgi verdi. Şahıslardan ikisi kepengi kırmaya devam ederken, biri kendilerini fark eden kişiye parmak işaretiyle susmasını ve içeri girmesini söyledi. Kısa bir süre sonra ise kendilerini fark eden vatandaşa yerden aldığı taşları fırlattı. Fark edilen hırsızlar, daha sonra geldikleri araca binerek olay yerinden uzaklaştı.

“O ANLARI İZLEDİĞİMDE ŞAŞIRDIM”

Olay anını anlatan iş yeri sahibi Turan Doğan, “Pazar günü sabah karşı komşum beni arayarak, dükkanımın soyulamaya çalışıldığını söyledi. O ara karşı komşumun çalışanı bağırıp, çağırınca bunlara müdahale edince, onlar da bu sefer taş atmaya başlıyorlar. Arkadaşta onlara aldırış etmeden yine bağırmaya devam ediyor. Daha sonra üç şahıs geldikleri araca binip, kaçıp gidiyorlar. Kepengi çıkarıyorlar, içerideki ufak kapıya da zarar veriyorlar. Allah’a şükürler olsun bir zarar görmeden atlattık. Bundan 6-7 sene önce yine iş yerimde hırsızlık yaşanmış, 30 bin TL’lik malzemem çalınmıştı. Bu benim yaşadığım üçüncü hırsızlık olayı oluyor. Karşı komşumun Pazar günü çalışması tesadüf. O olmasa belki de çok büyük bir zararım olacaktı. Genel olarak esnaf olarak biz bu durumları çok yaşıyoruz. İş yerime doğru gelirken telefonuma indirdiğim uygulamadan güvenlik kameralarını açtım. Kepengin indirildiğini ve kırıldığını gördüm. Şahısların karşı komşumun elemanına taş atmasını izlediğimde şaşırdım. O anlar anlatılmaz, yaşanır. Onlar artık alışmış. Buna bir dur demenin zamanı geldi artık” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba