Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER 22 Eylül 2018

Hırsızların Rahatlığı Pes Dedirtti

Hırsızların Rahatlığı Pes Dedirtti
Ali Baba Halı Yıkama

Esenler’de bir kumaş firmasına gelen yüzü maskeli hırsızlar dakikalar içinde 40 bin liralık kumaş çaldı.

Olay geçtiğimiz 31 Ağustos’ta Giyimkent’teki bir tekstil firmasında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, öğle saatlerinde otomobilleriyle iş yerinin önüne gelen yüzleri maskeli hırsızlar firmanın önüne araçlarını park etti. Rahat tavırlarıyla dikkat çeken hırsızlar,bir süre otomobilin içinde oturduktan sonra araçlarından indi.

BİR HAMLEDE KAPIYI AÇTILAR

Ellerindeki demir çubuk ve tornavidayla bir hamlede kapıyı açan şüpheliler tekrar araçlarına dönerek beklemeye başladı. Bu sırada elinde telefonuyla açık iş yeri kapısının önünden geçen bir vatandaş da durumu farkedemedi. Cuma namazı saati olması nedeniyle çevrede az kişinin olmasını fırsat bilen hırsızlar uygun anda iş yerinden içeri girdi. Dakikalar içinde otomobillerine top top kumaş taşıyan hırsızlar yaklaşık 40 bin lira değerindeki kumaşı araçlarına yükledi.

VATANDAŞI TEHDİT ETTİLER

Hırsızlar araçlarına kumaş yükledikleri sırada bir vatandaş hırsızları fark ederek durumu özel güvenlik ve polis ekiplerine haber verdi. Hırsızlar da kendilerini gören vatandaşları tehdit ederek kumaş yüklemeye devam etti. Tüm bu anlar ise saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

Tasarım | Enba