Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 9 Temmuz 2020

Hırsızlık anını şaşkınlıkla izlediler

Beyoğlu’nda seyir halindeki kamyonete asılan bir kişi, matkap çaldı. O anlar saniye saniye güvenlik kamerasına yansırken, hırsızlık anına şahit olan 2 kişi o anları büyük bir şaşkınlıkla izledi.

İstanbul’da yaşanan ilginç hırsızlık olayı güvenlik kameralarına yansıdı. Geride bıraktığımız ay yaşanan hırsızlık olayı, Sultangazi’de faaliyet gösteren bir kombi tamir ve bakım servisine ait kamyonet seyir halindeyken yaşandı. Beyoğlu’nda seyir halinde olan kamyonetin arka kısmına asılan bir kişi, kamyonetin brandasını açtıktan sonra içeride bulunan matkabı çalarak, olay yerinden uzaklaştı. Hırsızlık olayına tanık olan iki esnaf ise olan biteni şaşkınlık içerisinde izledi. Firma sahibi ve çalışanları ise, şaşkınlık içerisinde olan biteni izleyen market sahibinin kendilerine telefon açmasıyla öğrendi.

“BU OLAY BENİ ÇOK ŞAŞIRTTI. ARKADAŞI KUTLUYORUM”

Olayı anlatan firma sahibi Fatih Şahin, “Beyoğlu’na ustalarımız işe giderken dar bir sokakta rampa yukarı hareket halindeyken, vatandaşın bir tanesi hareket halindeki kamyonetin arkasına takılmak suretiyle brandayı açtıktan sonra içine uzanıp matkabımızı çalmıştır. Biz olayı, esnaf bir arkadaşın olayı görüp güvenlik kamerasından kamyonettin üzerindeki numarayı aramasıyla öğrendik. Esnaf arkadaşta biraz şaşırmış, olayın şokunu yaşamış. Sesini bile çıkaramamış o yüzden. Ustalarımızı uyaramamış. Olan bizim matkaba oldu. Ben görüntüleri izlediğimde şok geçirdim. Normal hırsızlıkları gördük ama hareket halindeki bir kamyonetin arkasına asılıp bir şey çalınabileceğini hiç düşünmüyordum. Bu beni çok şaşırttı. Yani arkadaşı kutluyorum. Filmleri aratmayan, aksiyon sahnelerini aratmayan bir hırsızlık olmuş” dedi.

İLGİNÇ HIRSIZLIK ANI KAMERADA

O anlar ise bir markettin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, seyir halindeki kamyonete asılan bir kişinin brandayı açtığı görülüyor. Bir esnafında önünden geçen kamyonettin arka kısmına asılan şahsı şaşkınla izlediği kameraya yansıyor. Cerrahi maskeli olduğu görülen şahı matkabı çaldıktan sonra, marketin önünden geçiyor. Market sahibi ve yanında bulunan bir başka esnaf şahsı şaşkın bakışlarla izlemeye devam ettiği görülüyor.

Yorumlar

Tasarım | Enba