Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 25 Ekim 2018

Hızla yola fırlayan yayaya otomobil böyle çarptı

Sultangazi’de otomobilin aniden yola fırlayan yayaya çarpması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi yaralandı.

Sultangazi 50. Yıl Mahallesi’nde dün saat 18.00 sıralarında meydana gelen kazada, ani bir şekilde yola fırlayan 70 yaşındaki Mehmet Arslan’a, A.Y., yönetimindeki 34 JIN 84 plakalı araç çarptı. O anlar güvenlik kameraları tarafından saniye saniye görüntülendi.

O ANLAR SANİYE SANİYE GÖRÜNTÜLENDİ!

B Caddesi’nde A.Y., isimli sürücü otomobiliyle seyir halindeyken, o anda otomobil bir anda yola fırlayan Mehmet Arslan’a çarptı. Otomobilin yola fırlayan Arslan’a çarpma anı kameralara saniye saniye yansıdı. Görüntülerde otomobilin çarptığı Mehmet Arslan, çarpmanın etkisiyle savruluyor. Araç sürücüsü ve çevredekiler hemen yaşlı adamın yanına koşup ambulans çağırıyor.

ÖĞRENDİĞİ İLK YARDIM BİLGİSİ SAYESİNDE YARALIYA MÜDAHALE ETTİ

İlk yardım bilgisi ile yaralı Mehmet Arslan’a müdahale eden Yaşar Yıldız, ambulans gelene kadar yaşlı adamın başından ayrılmadı. Kazanın olduğu gün ilk yardım eğitimi aldığını söyleyen Yıldız, “Bugün İlk yardım eğitimi almıştım. Yaşlı amcamıza ilk müdahaleyi ben yaptım. Amcamızın bilinci yerindeydi. Ambulans gelene kadar amcamızın başında ben durdum” dedi.

Lütfiye Nuri Burat Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Mehmet Arslan’ın sağlık durumunun iyi olduğu ifade edildi. Otomobil sürücüsü A. Y.’nin emniyette ifadesinin alındığı ve ifadesinin ardından serbest bırakıldığı belirtildi.

Yorumlar

Tasarım | Enba