Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ 9 Ekim 2014

Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi Neden Hizmet Vermiyor?

Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi Neden Hizmet Vermiyor?
Ali Baba Halı Yıkama

Yerel seçim atmosferinin yaşandığı 18 Mart 2012 tarihinde Esentepe Mahallesi’nde bulunan Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi Ak Parti Milletvekilleri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Ak Parti İlçe Başkanı Murat Atım ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla görkemli bir programla hizmete açıldı. Görkemli bir şekilde açılışı yapılan Kültür Merkezi’nin 7 aydır hizmet vermediği ortaya çıktı.

 

Sultangazi Belediyesi’nin girişimleriyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi 18 Mart tarihinde törenle hizmete açıldı. Aradan 7 ay geçmesine rağmen Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi halka açılmadı. 7 ay önce kurdelesi kesilen ve hizmete açılan Kültür Merkezi’nin hizmet vermemesine ise vatandaşlar tepki gösteriyor.

IMG_2318

Açılış töreninde İBB Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın “Tiyatro, buz pisti, kütüphane, sergi ve toplantı salonlarıyla kültür merkezi yeni buluşma adresiniz olacak. Medeniyet bunlarla oluyor.” açıklamasını hatırlatan vatandaşlar, “7 ay önce ‘medeniyet bunlarla oluyor’ ifadeleri kullanılarak hizmete açılan, ancak 1 gün bile hizmet vermeyen Kültür Merkezimizin bir an önce açılmasını sabırsızlıkla bekliyoruz. Bugün anlıyoruz ki tamamen göstermelik ve seçime dayalı bir açılış yapılmış.” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

 

2014 yerel seçim sürecinin yaşandığı günlerde görkemli bir şekilde hizmete açılmasına rağmen, 7 aydır halka kapıları kapalı olan Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde 5 adet sinema salonu, Oditoryum, Çok amaçlı salonlar, Halk oyunları salonu, Kütüphane, 7 adet atölye, sergi salonu, Buz patenti pisti ve otopark yer alıyor.

499_sultngazi-kultur-merkezi-acildi

Tasarım | Enba