Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 30 Temmuz 2018

Huzur uygulamasında 2480 kişi sorgulandı

Sultangazi’de 100 polisin katılımıyla “Güvenli Sultangazi” uygulaması adı verilen geniş çaplı asayiş operasyonu yapıldı.

Sultangazi’de “Güvenli Sultangazi ” adlı asayiş uygulaması kapsamında, 4 farklı noktada 100 polisin katılımıyla denetim yapıldı. 35’incisi yapılan uygulama Sultangazi’nin dört farklı noktasında dün akşam saatlerinde yapıldı. Asayiş uygulamasına; TEM Güvenlik Büro, Asayiş Büro ve devriye ekiplerinin de bulunduğu çok sayıda polis ekipleri katıldı. Şüpheli kişilere yönelik yapılan denetimlerde ekipler, şüpheli araçları durdurarak araçların içini kontrol etti, sürücü ve yolcuları GBT kontrolünden geçirdi. 4 uygulama noktasında ekipler, şüpheli görülen kişileri durdurarak üst araması yaptı.

35’incisi yapılan “Güvenli Sultangazi” uygulaması kapsamında; 2480 kişi ve 150 araç sorgulandı ve incelendi. Kontrollerde, 27’si yoklama (asker) kaçağı, 9’u çeşitli suçlardan aranan, 1’i çocuğa cinsel istismardan, 1’i dolandırıcılıktan, 1’i gasp suçundan olmak üzere toplam 102 aranan kişi yakalandı. Uygulamada çok sayıda da ruhsatsız silah, kesici alet ve uyuşturucu madde ele geçirildi.

Yorumlar

Tasarım | Enba