Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 21 Ağustos 2019

Huzurevi yangınında kedileri kurtarırken görüntülenmişti… Odasında ölü bulundu

Sultangazi'de huzurevinde kalan Mehmet Yavuz Söylemez (72) odasında ölü bulundu. Yaşlı adamın öldüğü 2 gün sonra anlaşıldı. Söylemez geçen yıl huzurevinde çıkan yangında kedileri kurtarırken kameralara da yansımıştı.

Bir süredir huzurevi’nde kalan Mehmet Yavuz Söylemez’in öldüğü 2 gün sonra anlaşıldı. Tek kişilik kaldığı odadan yayılan kötü kokular üzerine, içeri giren diğer huzurevi sakinleri Söylemez’in hareketsiz yattığını fark etti. Söylemez’in Pazar günü kaldığı odaya girdiği ve odadan bir daha çıkmadığı öğrenildi.

Sultangazi huzurevin’de kalan Mehmet Yavuz Söylemez dün kaldığı odada hareketsiz yatarken bulundu. Görevliler tarafından yapılan kontrolde Mehmet Yavuz Söylemez’in hayatını kaybettiği belirlendi. Görevliler durumu polise bildirdi. Polis ekipleri bir süre Söylemez’in odasında inceleme yaptı. Polis tarafından yapılan incelemenin ardından Mehmet Yavuz Söylemez’in cansız bedeni İstanbul Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

BESLEDİĞİ KEDİLER SAHİPSİZ KALDI

5 yıldır huzurevinde kalan Mehmet Yavuz Söylemez kedileri çok seviyordu. Huzurevi çevresinde kedi besleyen Söylemez, 28 Eylül 2018’e huzurevinde çıkan yangında hayatını tehlikeye atarak beslediği kedileri kurtarmıştı . Söylemez o gün kameralara da yansımıştı.

Yorumlar

Tasarım | Enba