Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET 16 Ağustos 2019

İBB önünde bildiri okuyan Murat Kazanasmaz’ın işine son verildi

İBB seçimleri öncesinde belediye önünde Ekrem İmamoğlu aleyhinde bildiri okuyan İBB Trafik Radyosu Koordinatörü Murat Kazanasmaz’ın işine son verildi.

İBB Trafik Radyosu Koordinatörü olan Murat Kazanasmaz, bir grup belediye çalışanıyla birlikte belediye önünde toplanarak basın açıklaması yapmış, İmamoğlu’nu protesto etmişti. Belediye çalışanlarının seçim sürecinde taraf olması kamuoyunda tepkilere neden olmuştu. Kazanasmaz’ın bugün işine son verildi. Murat Kazanasmaz, “İşten çıkarılmayı bekliyordum. Şaşırmadım.” dedi.

MURAT KAZANASMAZ: İŞTEN ÇIKARILMAYI BEKLİYORDUM

İşten çıkarmanın kendisine tebliğ edildiğini belirten Kazanasmaz “Olması gereken süreç işledi. İşten çıkarılmayı bekliyordum. Şaşırmadım. Ben hiçbir zaman siyasetin içinde olmadım ve bundan sonra da olmayı düşünmüyorum” dedi.

SARAÇHANE’DEKİ BİNA ÖNÜNDE AÇIKLAMA YAPMIŞTI

2005 yılından bu yana İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan Kazanasmaz, İmamoğlu’nun AK Parti’nin israf politikalarını eleştirmesinin ardından bir grup çalışanla birlikte belediyenin Saraçhane’deki binası önünde toplanmıştı.

Kazanasmaz şu ifadeleri kullanmıştı:

“131 ülkeden daha büyük olan İstanbulumuz için yıllardır kaynakları etkin ve verimli kullanarak yapılan yüzlerce hizmet ve faaliyeti bir algı operasyonu ile israf kavramına sıkıştırma insafsızlığı gösterenleri kınıyoruz. İstanbullulara hizmet etmek vaadiyle yola çıkanları, iftira, karalama, çarpıtma ve yalanları terk ederek, hizmet belediyeciliğinin kurumsallaştığı İBB’yi yıpratmaktan, İstanbulluya hizmet eden binlerce İBB emekçisini iftiralarla toplum nezdinde küçük düşürmekten vazgeçmeye davet ediyoruz.”

“Ben sadece bana verilen metni okudum”

12 Haziran 2019’daki ‘miting’ ile ilgili “Ben sadece o gün bana verilen metni okudum. Biz zaten Medya AŞ olarak belediyenin organizasyonlarında çağrılıp görev alırız. O gün de öyle oldu. Çağırdılar ve metni okumamı istediler.” diye konuştu.

“Siyasete bulaşmadım ve bundan sonra da bulaşmayacağım”

Kazanasmaz “İmamoğlu yönetimine kırgın mısınız?” sorusuna ise “Kırgınlıktan ziyade 23 yıldır verilen bir emek var ortada. O anlamda kimseye kırgın değilim. Bu kararı bekliyordum. Ben siyasete hiçbir zaman bulaşmadım. Bundan sonra da bulaşmayacağım.” yorumunda bulundu.

Kaynak: Milli Gazete

Yorumlar

Tasarım | Enba