Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 22 Ekim 2019

İBB, Sultangazi Belediyesi’ne ceza kesti

Sultangazi Futbol Dostluk Grubu’nun Uğur Mumcu Tesisleri’nde düzenlediği gecede konuşan Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile yaşadıkları sorunlara değindi. Dursun, hizmet noktasında İBB’de bürokratik sorunlar yaşandığına değindi.

Sultangazi Futbol Grubu’nun Kastamonulu üyelerinin düzenlediği “Kaynaşma” toplantısına katılan Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, ilçede yapılan hizmetlere değindi. BEDAŞ tarafından ilçeye 10 milyon TL’lik yatırımın yapıldığını ve bu yatırımların İstanbul ilçeleri arasında sadece Sultangazi’de yapıldığını da vurgu yapan Dursun, konuşmasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile yaşadıkları bürokratik sorunlara da değindi.

50.Yıl Mahallesi’nde Cadde düzenlemesi için çalışma yaptıklarını belirten Başkan Dursun, kazı çalışmasından dolayı İBB tarafından Sultangazi Belediyesi’ne ceza eksildiğini söyledi. Dursun, “Sultangazi’yi ‘sultan şehir’ yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Ancak, bürokratik bir takım sorunları aşamıyoruz. Örneğin bir cadde düzenlemesi yapmamız gerekiyordu. İBB’ye konu ile ilgili yazışmalarda bulunduk. Ve çalışmalara başladık. Çalışmalar devam ettiği esnada İBB bize izin almadığımızı gerekçe göstererek ceza kesti. Eskiden bu tür çalışmalarda bir telefonla bürokrasiye takılmadan işlerimizi halledebiliyorduk. Vatandaşlarımıza hizmeti daha hızlı götürüyorduk. Ama şimdi bürokrasiye takılıyoruz ve yaptığımız çalışmalardan dolayı belediyemize ceza kesiliyor” dedi.

Yorumlar

Tasarım | Enba