Eminhaber.Org
Ana Sayfa Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, SULTANGAZİSPOR, ÜST MANŞET 21 Nisan 2017

İBB, Sultangazispor’u neden duymuyor?

Sultangazispor 2016-2017 sezonunda mücadele ettiği Bölgesel Amatör Ligi 12. Grubu 42 puanla 5. Sırada bitirdi.

Sultangazispor 13 takımlı grupta toplam 24 maç yaptı ve bu maçların tamamını deplasmanda oynadı.

Neden mi? Çünkü Sultangazispor’un kendisine ait bir stadı yok. Sultangazispor iç saha maçlarını Cebeci Spor kompleksinde misafir olarak oynuyor. İdmanlarını ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübünün yaptığı çizelgeye uyarak yine Cebeci Spor Kompleksinin sahasında misafir olarak yapıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübünün çalışanları, spor kompleksinin içerisinde bin bir tane kompleks göstererek, “ev sahibi” yöneticilere, taraftarlara, teknik ekibe ve sporculara zorluk çıkarıyorlar.

Deplasmana geldiğini düşünen kulüplerin başkanlarına ve yöneticilerine ve maçı takip etmeye gelen mülki ve idari amirlere, Sultangazispor yöneticileri bırakın bir acı kahve ısmarlamayı, bir çay bile ısmarlayamıyorlar, çünkü Cebeci Spor Kompleksinin içerisinde onlar da misafir.

Sultangazi sınırları içerisinde olmasına rağmen Cebeci Spor Kompleksi ilçe dışından gelen kulüplere ve insanlara hizmet verirken,

Sultangazililer ve Sultangazispor’a misafir muamelesi yapıyor.

Uzun süredir bu sorunu gündeme getiren Sultangazispor yöneticileri, her defasında İBB yetkilileri tarafından duymazlıktan geliniyor.

Uzun süredir Cebeci Spor Kompleksinin kapılarını kendilerine açılmasını isteyen Sultangazililer, her nedense duymazlıktan geliniyor.

Sultangazi’ye gelen siyasiler her defasında Sultangazililerden destek ve fedakarlık istiyor. Kendilerine stat probleminden söz edilince, “Siz hiç merak etmeyin ilgileneceğim” diyen bu isimlerden nedense bir daha haber alınamıyor.

İçerisinde birçok aktivite salonu ve bir otelin bulunduğu spor kompleksine sadece bahçe duvarının dışından bakıp iç geçiriyoruz.

Bünyesinde yaklaşık olarak 300 sporcu barındıran, ilçeyle aynı ismi taşıyan, Bölgesel Amatör Ligde 3’ncü lig mücadelesi veren, her deplasmana en az birkaç otobüs taraftarla giden Sultangazispor’un ve Sultangazililerin artık neredeyse sabrı tükenmek üzere.

Gerek İstanbul’da, gerekse Trakya ve Anadolu’da deplasmana gittiğimiz kulüplerin tesis ve stadyumlarına özenmekten canımız çıktı.

Bütün bu anlattıklarımıza ilave olarak şunu belirtmekte de fayda olduğunu düşünüyoruz.

Cebeci Spor Kompleksinin yapıldığı alanda daha evvel ışıklandırması olan ve tel örgülerle çevrili bir stadımız vardı ve bu stat Sultangazispor kulübünün stadıydı.

Bu kompleksi inşa eden İBB Yetkilileri, “Bunu buraya yapalım daha sonra sizin kullanımınıza vereceğiz” sözü verdiler ama kompleks bitince kendilerini ev sahibi, bizi misafir yaptılar.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Ulusan ve İBB yetkililerine son söz olarak şunu söylemek istiyoruz; BİZİ KENDİ EVİMİZDE MİSAFİR POZİSYONUNA DÜŞÜRDÜNÜZ!..

Son soru, Bahattin Uslu ve İBB yetkilileri, Sultangazisporu ve Sultangazilileri bu komplekse mi yakıştıramıyorlar?!

Küçük bir ipucu, bizim taraftarımızın güzel bir tezahüratı var, “Sultangazi adamdır” diye, bizi adam yerine koymayanları da adam yerine koymayız haberiniz olsun…

Yorumlar

Tasarım | Enba