Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, SİYASET, SULTANGAZİ 13 Mart 2020

İBB’DEN ÜNİVERSİTEYİ KAZANAMAYANLARA MÜJDE

İBB Meclisi, üniversiteyi kazanamayan gençlerin 1 yıl daha 50 lira olan öğrenci İstanbulkart’ını kullanabilmesi için karar aldı. İBB’nin Sultangazili meclis üyesi av. Mithat Çelik, “Bu İBB Başkanımız sayın Ekrem İmamoğlu’nun seçim vaadiydi. İstanbul’a hayırlı olsun” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 85 lira olan Mavi Kart öğrenci abonman kartlarının 50 liraya düşürülmesinin ardından, liseyi bitirip üniversiteyi kazanamayan gençlere yönelik yeni bir desteği de hayata geçirdi. İBB Meclisi, mart ayı toplantılarının ikinci birleşiminde, liseden mezun olup üniversite sınavına girmiş ancak yerleşememiş veya tercih yapmamış kişilerin, 1 yıl süreyle daha öğrenci kapsamında değerlendirilmesi kararını aldı.

Başkanlık teklifiyle İBB Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü tarafından İBB Meclisi’ne sunulan rapor, meclis üyelerinin oy birliğiyle onaylandı. Toplantıda konu ile ilgili konuşan CHPP İBB ve Sultangazi Meclis Üyesi Mithat Çelik, “Üniversite sınavına girmiş ancak yerleşememiş veya tercih yapmamış kişilerin de ‘1 yıl süreyle bu kapsamda değerlendirilerek’ denilerek önceki kararda bir tadilat yapılmıştır. Liseden mezun olan üniversiteye hazırlanan öğrencilerimiz, 50 lira olan Mavi Kart öğrenci abonman kartını bir yıl daha kullanabilecekler. Bu İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu’nun bir seçim vaadiydi. İstanbul’a hayırlı olsun” dedi.

1 YIL DAHA KULLANACAKLAR

Karar kapsamında, ikinci yılda üniversiteye hazırlanan gençler, 50 lira olan Mavi Kart öğrenci abonman kartını bir yıl daha kullanabilecekler.

Yorumlar

İlginizi çekebilir

Sultangazi’de depo yangını

Sultangazi’de depo yangını

Tasarım | Enba