Eminhaber.Org
Ana Sayfa EKONOMİ, Genel, MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 25 Nisan 2017

‘İhracatta Fark Yaratan’ Ersin Ayakkabı’ya Büyük Ödül

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB), 2016 yılının en başarılı ihracatçılarını ödüllendirdi. 5 farklı kategoriden 293 başarılı ihracatçıyı; “İhracatta Fark Yaratanlar” Ödül Töreninde bir araya getiren İDMİB’in ödül verdiği firmalardan bir tanesi de, ilçemizde faaliyet gösteren ERSİN AYAKKABI oldu…

Ödül gecesinde konuşan İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mustafa Şenocak, sektör olarak zor geçen bir yılı geride bıraktıklarını ancak bu zor dönemde 1,4 milyar dolarlık ihracat hacmiyle ülke ekonomisine katkıda bulunan üyelere teşekkür ederek başladı. Şenocak,  “Bu yılın ilk çeyreğinde 367 milyon dolar ihracatla, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre ihracatımızda yüzde 14’lük artış yakaladık. Bu oran Türkiye ortalamasının iki katına tekabül ediyor. Deri konfeksiyon ürünlerine ve ayakkabı aksamına ilave gelir vergisi getirttik. Yurt dışı tanıtımlarımızı tüm hızıyla sürdürdüğümüz gibi ülkemize getirdiğimiz alım heyetleriyle hem ülkemizin algısına hem de ihracatçılarımıza katkı sağladık. Rusya’da Türkiye Ticaret Merkezi kurmak için de çalışmalarımıza başladık. Gerçekleştirdiğimiz etkinliklerin meyvesini 2017 yılı itibariyle almaya başladık. Mart ayında gerçekleştirdiğimiz 160 milyon dolarlık ihracat ile son 27 ayın en yüksek ihracatını gerçekleştirdik” diye konuştu.

5 farklı kategoride ödül alan ihracatçılar arasında ayakkabı sektöründe ülkemizi ve ilçemizi temsil eden ERSİN AYAKKABI Yönetim Kurulu Başkanı Veysel Çukurçayır, ödülünü İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mustafa Şenocak’ın elinden aldı.

tim-ödülğ

Çukurçayır gazetemize yaptığı açıklamada ERSİN AYAKKABI olarak bu ödüle layık görülmelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu konuda emeği geçen bütün ERSİN AYAKKABI çalışanlarına teşekkür etti. Çukurçayır, “ERSİN AYAKKABI olarak yıllardır ülkemize istihdam ve ekonomik katkı sunduk. Bu katkılarımız yeni projelerimizin hayata geçmesiyle inşallah artarak devam edecek.  

Bu anlamlı gecede bu önemli ödüle layık görülmemizden dolayı ERSİN AYAKKABI olarak, Türkiye İhracatçılar Merkezi (TİM) Başkanı Sayın Mehmet Büyükekşi’ye, İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) Başkanı Sayın Mustafa Şenocak’a, Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD) Başkanı Sayın Süleyman Gürsoy’a en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu ödüle layık görülmemizde emeği ve katkıları olan bütün ERSİN AYAKKABI çalışanlarına ayrıca teşekkür ediyorum.

18033111_10155307622307372_6873606139535753144_n

Bu ödülü ilçemiz Sultangazi’ye ve ülkemize sağladığımız istihdam ve katkı adına aldık. Ancak bu ödül, işimizi yaparken duyduğumuz heyecanın bir kat daha artmasına vesile oldu. Bu heyecanla diyoruz ki, işimizi seviyor ve saygı duyuyorduk ve bu ödül heyecanımızı, sevgimizi ve saygımızı daha da arttırdı. Katkıları olanlara tekrar teşekkür ve minnetlerimizi sunuyoruz.” Dedi.

tim-ödülü

Yorumlar

Tasarım | Enba