Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 1 Eylül 2016

İki Kişiyi Rehin Aldılar

DHKP-C terör örgütün bazı özel mülkiyet alanlarını, taksi duraklarını ve işyerlerini de sahiplerine baskı uygulayarak işgal ettiği, yürütülen çalışmalarda, DHKP/C üyelerinin, devlet arazisi üzerine kurulan yapılarda yasa dışı faaliyet gösterdiği de belirlendi. Savcılık, 775 sayılı kanun gereği DHKP/C üyelerinin zorla işgal ettiği taksi durakları, “Halk Meclisi” adıyla çocuk parkı içerisine kurulan tek katlı yapı ve sözde uyuşturucu mücadele derneğinin yıkılması için talimat verdi.

Gazi Mahallesi’ne yaklaşık 3 gündür süren operasyonlar devam ediyor. Operasyonlarda terör örgütü DHKP-C’nin etkinlik alanı ve üye temini için kullandığı yapılarla, gelir elde ettiği notlar iş makineleriyle tek tek yıkıldı.

Polisin terör örgütlerine yönelik gerçekleşen operasyonlar tüm hızıyla devam ederken, terör örgütü DHKP-C üyeleri İsmetpaşa Caddesi’nde sivillere ait araçları gasp ederek barikat kurdular. Örgüt üyeleri iki vatandaşı da esir aldı.

Gazi Mahallesi’nde sivillerin araçlarını hedef alan terör örgütü üyeleri gasp ettikleri araçları barikat yaptılar. İsmetpaşa Caddesi’nde vatandaşların araçlarını gasp eden teröristler, iki vatandaşı da rehin aldılar. Saatlerce teröristlerin elinde rehin kalan iki vatandaşı özel hareket polisleri yaptıkları operasyonla kurtardılar.

9e5ee579-e77c-46b4-b8d4-3d7cb133e2c7 aef2590f-911f-41f4-8f02-ff63c669a828

Yorumlar

Tasarım | Enba