Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 24 Nisan 2017

İki öğretmene maaş kesim cezası

Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, ilçede bulunan bir ilköğretim okulunda iki öğretmenin engelli öğrenciyi teneffüs saatlerinde sınıfa kilitledikleri iddiası üzerine başlatılan soruşturma da iki öğretmene maaş kesim cezası verdiklerini söyledi.

Konuşma engelli özel eğitim sınıfında okuyan 4. sınıf öğrencisi M.Ö.’yü kontrol etmek için amcası Kadir Ö. ve arkadaşı okula gitti. Mağdur öğrencinin eğitim gördüğü sınıfın kapısının kilitli olduğunu gören ve içeriden M.Ö.’nün sesini duyan amca, hemen baba Mahmut Ö. ve anne Nevriye Y.’ye ulaştı. Veliler kapının kilitli olduğunu görünce polise haber verdi. Kapının açılması ardından karakola giderek okul yetkililerinden şikayetçi olan veliler, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderildi.

Olayın veliler tarafından kendilerine aktarılmasından sonra soruşturma açan Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğünden de müfettiş görevlendirilmesini talep etti. Yaşanan üzücü olay ile ilgili çok hassas davrandıklarını söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, iki öğretmene maaş kesim cezası uyguladıklarını belirtti.

Demir, olayda sorumluluğu tespit edilen iki öğretmen hakkında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından görevlendirilen müfettişlerin suç duyurusunda bulunduğunu ve olay ile ilgili adli soruşturma başlatıldığını söyledi.

Yorumlar

Tasarım | Enba