Eminhaber.Org
Ana Sayfa MANŞETLER, ÖZEL HABER, SİYASET, SULTANGAZİ, ÜST MANŞET 15 Ekim 2015

İki Sansürcünün İlginç Diyalogları

İki Sansürcünün İlginç Diyalogları
Ali Baba Halı Yıkama

CHP’li Sait Çoşkunoğlu’nun “Bir zamanlar sende CHP’liydin” sözlerine Ak Partili Mustafa Demir, cevap veremedi.

 

Sultangazi Belediyesinin 2016 yılı bütçe görüşmelerinde sansürcü CHP Meclis Üyesi ve sansürcü Ak Parti Meclis Üyesi Mustafa Demir arasında ilginç diyaloglar yaşandı. İki sansürcünün diyaloglarında susan taraf ise Mustafa Demir oldu.

 

SENDE CHP’LİYDİN…!

 

Mecliste Mustafa Demir’in CHP’lilerin eleştirisine cevap verirken, CHP’li Sait Çoşkunoğlu “2004 yılında Gaziosmanpaşa Belediye seçimlerinde sen CHP kontenjanındaydın bende listedeydim. Eğer seçimi kazanmış olsaydık seninle beraber CHP için çalışacaktık. Bu kadar eleştirme” diyerek sözlü uyarı ve cevap verdi. Sait Çoşkunoğlu’nun bu çıkışına Mustafa Demir bir açıklamada bulunmadı.

 

Mustafa Demir yine gaflarına devam ederek, “ben uzlaşmacı biriyim ve polemiğe girmem” cümlesi üzerine meclis salonunda AK Partililerin bulunduğu bölümden gülüşmeler duyuldu. Oysa Mustafa Demir, geçen dönemde de yine gurup sözcülüğü yaparken, özellikle CHP’li Ali Koç’a hakaret sınırında sataşmaları ve küçük düşürmeye çalışmaları gazete ve internet sitelerinde haber olmuştu.

 

Yine geçtiğimiz hafta CHP’lilerin basının çalışma alanına karşı sansür teklifini “Objektifleri ağzımıza kadar sokuyorlar. Sonra heyecanlanıp söyleyecek sözlerimizi unutuyoruz” diyerek destek vermiş ve AK Parti gurubu da Mustafa Demir’e uyarak basının çalışma alanına sansüre evet diyerek mecliste kabul etmişlerdi. Sonraki toplantıda da Mustafa Demir teklifi yanlış anladığını söyleyerek kendisinin oy birliği ile aldırdığı karara muhalif bir teklif sunmuştu meclise.

 

YILARCA ELEŞTİRDİĞİ YEMEĞE KATILDI

 

Sultangazi Belediyesinin 2016 yılı bütçe görüşmelerinde muhaliflik yapma adına muhaliflik yapmaya çalışan CHP gurubunun tutarsız davranışları devam etti.

 

Bütçe görüşmesi sırasında CHP Gurup Sözcüsü Sait Çoşkunoğlu, 2 Milyon 100 bin liralık özel kalem bütçesinin çok olduğunu ve bu parayı Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın nereye harcadığı sorusunu sorarak eleştirilerde bulundu. Eleştiriler sonrasında Belediye Başkanı Cahit Altunay, Özel Kalem Müdürlüğünün bütçesinde temsil ve ikram harcamalarının yanısıra Belediye Başkanının, başkan yardımcılarının ve meclis üyelerinin meclis toplantıları ve komisyon toplantılarından doğan huzur hakları ve meclis üyelerinin yurt dışı gezilerinin de bu müdürlük üzerinden yapıldığını belirtti.

 

Bütçe görüşmesi sonrasında tüm meclis üyelerine yönelik geleneksel olan ve bu yıl Altınser Restoran da verilen yemeğe başta Sait Çoşkunoğlu olmak üzere CHP’li meclis üyeleri de katıldı. Eleştirip hayır oyu verdikleri Özel Kalem Müdürlüğü bütçesinden karşılanan bu ikramı kabul ederek, siyasi olarak kendileriyle çelişkiye düştüler. CHP’li Çoşkunoğlu bir önceki dönem bu yemeğe katılan CHP Meclis Üyelerini eleştirmesiyle biliniyor.

 

 

Tasarım | Enba